pandemik hastalıklar

xemrex
dünya geneline yayılan ve birçok insanı etkisi altına alan salgın hastalıklara pandemi denir. günümüzde koronavirüs de dünya sağlık örgütü (who) tarafından pandemi ilan edilmiştir.
angell
Etkisi küresel olan salgın hastalıklardır. Dönem dönem ismi değişse de hepsi virüs kaynaklı oluyor genellikle şimdi içinde bulunduğumuz covid-19 gibi...
1990
Dünyada da gördüğümüz üzere geçmişte yaşanan pandemic olarak adlandırdığımız hastalıklar dünyaya bir felaket getirmiş ve kaçınılmaz bir son olmuştur insanlar için maalesef bu salgınlar genelde ya derin güçler tarafından ya da insan kaynaklı çıkmaktadır.
msln22
Pandemi hastalığı genellikle bu covid-19 virüslü ve tüm dünya genelinde bulaşıcı olduğu için bu isim verilmiş daha yıllar önce domuz gribi gibi bu gibi hastalkta genellikle Ölümcül olan hastalıklardandı ve tüm dünya genelinde ve yüzeylerde hızla yayılıyor, bulaşıcı bir hastalıktır. En az covid 19 kadar tehlikelidir.
forlucifer
Pandemiler veya pandemik hastalıklar, bir kıta hatta tüm dünya yüzeyi gibi çok geniş bir alanda yayılan ve etkisini gösteren salgın hastalıklara verilen genel addır.