merkür retrosu

mai
Astrologların sık sık gündeme getirdikleri gökyüzü olayı. Dört aylık aralıklarla senede dört kez merkürün hızı yavaşlar ve üç hafta kadar sürer bu dönem. Astrolojide işlerin ters gittiği dönem olarak biliniyor. Yeni işlere başlamamak gerekiyor bu dönemlerde. Daha önceden başlamış işlerin toparlanıp bitirilmesi içinse uygun dönemlerdir. teknolojik aletlerin bozulup sorunlar çıkarabileceğini kabul etmek lazım.

1 Kasım-22 kasım arasında bir merkür retrosundan geçeceğiz.

asgari ücret ne kadar olmalı

nowho
Askeri ücret ne kadar olmalı bence askeri ücret 5000 TL olmalı çünkü dünyanın sürekli gelişmesi hayat koşullarını oldukça zorlaştırıyor yani askeri ücretli bir insan zor koşullarda hayatını geçirmek zorunda kalıyor ülke insanlarının hayatlarını daha kolay devam ettirmesi için bence 5000 TL olmalıdır.

ülkemizde olan israflar

1omurlkmisafir
İsraf yapmadığımız alan yok gibi. Özellikle gıda israfı çok fazla. Fazladan alınan ekmekler, meyve ve sebzeler vs. Yılda milyonlarca lirayı çöpe atıyoruz. İşin kötü kısmı ise devletin ve insanların israfın önlenmesine karşı duyarız olması.

uğursuz kavramı

rsmkdr
İnsanların bazı nesnelerin sayıların olayların onlara uğur getirdiğini veyahut uğursuzluk getirdiğine inanıyorlar ki bazıları bunu tamamen saçmalık olarak görürler.Mesela uçaklarda 13 koltuğun olmaması gibi.Ya da siyah kedi görmenin o günde onun başına kötü şeylerin getireceğine inanması gibi.Açıkçası ben bunlara inanmıyorum.Neden gördüğüm bir şey ya da bir sayı bana uğursuzluk getirsin ki.Bence insanlar bir şeyden korktukları için yada yapmak istemedikleri bir şeyi uğursuzluk diye bahane edip geçiyorlar

öğrencilere bedava olması gereken şeyler

mai
aslında öğrencilerin barınma, gıda, ulaşım gibi zaruri ihtiyaçları devlet tarafından karşılanmalıdır. Sosyal devletsek eğitim tamamen ücretsiz ve ulaşılabilir olmalıdır. Nice büyük yetenekler ve zekalar eğitime ulaşadığı için heba olup gidiyor.