sağlıklı ve mutlu çocuk yetiştirmek

nedenburadayim
babanın ve annenin sevgisini gören çocuk merhameti öğrenir, merhamet sayesinde insanlara yardım eder, insanlık vasfına sahip olur, karakteri olgunlaşır.
cicikus
çocuk yetiştirmek. hele ki sağlıklı ve mutlu bir çocuk yetiştirmek zordur. zaten sağlıklı dediğimizde insanın aklına akıl sağlığı gelmez. insan psikolojisi zordur. her çocuk her sıkıntısını söylemez anlatmaz konuşmak istemez. ailesi baskı yapıyordur bu da çocuğu etkiler içine kapanık olabilir ya da başka şeylere yönelebilir. bu yüzden çocuk yetiştirmek insan yetiştirmek demektir. ve bu kolay değildir. çünkü bir insanı eğitmek zordur. aile istediği kadar zengin olsun çocuklarını en mükemmel okullarda okutsunlar bin tane üniversite bitirsin. ama akıl sağlığı psikolojisi yerinde olmayan üstelik de bunu farkedemeyen ailelere sabır diliyorum. işleri çok zor. çocuğu takip etmek bir şekilde varsa bir sorunu üstüne çok gitmeden onu üzmeden öğrenmek gerekiyor. içine kapanıksa neden? mutsuz mu? ne sorunu var? ne yapılması gerekiyor gibi sorularla başa çıkmalı aileler.
arslansevval
bu şekilde çocuk yetiştirmek için önce anne ve babanın mutlu bir aile ortamı sağlaması lazım ve bunu da çocuklarına yansıtmalılar ki mutlu ve sağlıklı bir aile ilişkisinin temelleri atılarak çocuğa da yansısın.
msln22
Çocukların mutlu ve sağlıklı yetiştirmek için Öncelikle anne baba mutlu olacak ki Çocuklarını da mutlu edebilirsin, Çünkü anne baba hangi ruh halinde ise çocuklarda anne ve babadan etkilenir, onun içinde en ufak sorunu bile çocukların yanında tartışmamak gerekiyor. Her konuda
Çocukların fikrini önemsemek Onları dinlemek sevgi ile yaklaşmak, saygıyı öğretmek, büyüklerin yanında nasıl konuşulduğunu öğretmek, merhametin ne olduğunu göstermek, anne ve baba gerekirse çocuklarla çocuk gibi oynamak onlarla beraber ders çalışmak Beraber kitap okumak, yanlış Yaptıkları zaman Azarlamak yerine destek olup onlarla beraber yanlışını düzeltmek, başkalarının çocukları ile kıyaslamamak çocuklar her ne yaparsa yapsın anne ve babaya hiç çekinmeden korkmadan anlatmayı bilsin, onların arkasında anne ve babanın destek çıkacağını ve doğru yolu göstereceğini bilmesi yeterlidir. Eğer bir anne baba bunları hepsini yaparsa çocuklar sağlıklı ve mutlu olur, özgüveni kazanır.
gizemliyazar
Anne ve babadan mükemmel bir sevgi görmek ve aile ici siddetle yetismemek. Bir de çocukları susturmak icin bilerek telefon vermemeleri lazim.
lodge
Öncelikle Okularda Örf, Âdet Öğretilsin onun dişinda çok olan bişey söylemek isterim Anne ve Babalar Çocugun eline telfon veriyor ama çocuklar hangi sitelere nerelere giriyor bunlara bakılmalı bence ve düzenli kitap okuma alışkanlık haline getirmeleri lazım diye düşünuyorum evde güzel aktivete yaparak çocukların dikatini çekerek derse karşi ilegilerini çekebilirler ödül gibi demek istediklerim bu kadar Sağlıcakla kalın...
ahmtakglx
sağlıklı ve mutlu bi aile çocuğu olarak doğmuşsanız nasıl yetiştirildiyseniz öyle yetiştirin, sağlıklı ve mutlu bi aile çocuğu olarak doğmuşsanız da nasıl yetiştirildiyseniz tam tersi şekilde yetiştirin. Beyin bedava