şişman olmanın dezavantajları

asdqwqas
Şişman olmanın avantajları başlığına istinayen açmış olduğum başlıktır. Şişmansan toplum tarafından dışlanırsın. Kıyafet bulamazsın. Sürekli kilolarınla dalga geçilir. Bir zamanlar 47 kiloyken geberik gibi zayıfsın diyenler şimdi 67 kiloyum diye obez muamelesi yapıyor. Tutalım boğazımızı sonra verilmiyor bu illet kilolar
fati
en kötüsü bizim insanımızın sanki üzerine vazifeymiş gibi yorum yapmasıdır. kimileri de kendince espri yapmaya çalışır. zordur yani şu toplumda şişman olmak. erkekler bir şekilde hallediyorlar da asıl kadınlar için zor çünkü kadınlar son derece acımasız eleştirilere maruz kalıyorlar özellikle de kadınlar tarafından. biz erkekler o kadar da takılmayız böyle şeylere yine
ambrossia
maalesef gunumuzde yaygin olan guzellik kriterlerine uymadiklari icin asagilanir ve hor gorulurler. bunun disinda yaz aylarinda daha fazla terlerler vs..
yetkilikisi
Bütün mağazalarda kıyafet seçenekleri en aza iner. Her beğendiğin üzerine uymaz. Küçük bedenler kalmış olur ve fiyatları daha düşüktür.
cicikus
aslında mantıklı düşününce hiçbir şey bulamadım ben. obezite riski dışında. çünkü zayıfım ve bana da bi kilo al bi deri bi kemiksin diyorlar. koşmak için meswla zayıflar iyi koşar diye bi şey yok o yüzden o da yok. daha çok su içerler çok terlerler de diyemiyorum çünkü zayıflarda da bu olabilir. çok fazla yürüyemezler de diyemem zayıfım ve bazen aşırı yorulabiliyorum. yani bu kiloya bağlı değil biraz da insanın kendisine bağlı. kiloluların canı çekiyor mantı çikolata gibi çok muhteşem şeyler ama benim de çekiyor. çünkü onun yememesi lazımsa nasılki benim de öyle. o obeziteyi durdurmak istiyor, ben ise belki ben de aynı bu sebepten dolayı ya da belki alerjim oluştu ne bileyim midemi belki etkilemeye başladı ya da bağırsakları. yani bence bi dezavantajı yok. çünkü aynı şeyler zayıflarda da var. çok kilolusun biraz zayıflaman lazım duba gibisin laflarının tam tersini bizlere de söylüyorlar. ayrıca ben de zayıf olduğum için bazı yerlerde 34 bulamıyorum istediğim beden kalmamış oluyor mesela ama çocuk reyonuna yöneliyorum. kilolular da büyük beden kıyafet satan yerleri tercih edebilirler. bizim burada da var.
braveheart
maalesef bazen sağlık sorunlarından dolayı o kilo alınır. tabi ki iyi bir şey değil kilolu olmak fakat ülkemizde kilolu insanlara karışan çok insan var. "zayıfla" diye. yahu ne biliyorsun kullandığı ilacın yan etkisi olmadığına.

dezavantajına gelecek olursak, tabiki şişman olup aktif bir şekilde yürüyen de var yavaş yürüyen de, o kişinin kendi yaşamında sürekli aktif olup olmamasına bağlıdır fakat vücutta belli bir orandan fazla kilo olduğu için kemikleri etkiler. dizlere, ayak bileklerine daha fazla yük bindiği için bir süre sonra sağlık sorunu oluşabilir. kıyafet bulma konusuna değinmiyorum bile. tabi birkaç kilo fazlan varsa, dikkatli beslenme doğrultusunda ne üstüne eklersin ne de vermeye çalışırsın. kilonu korumaya bakarsın.
belesci01
maalesef bir çok kötü yanı var. ama şişmanlık kötü bir şey değil aslında. herkes fit olmak zorunda değil kesinlikle. kendini nasıl iyi hissediyorsan o kilo senin için iyidir. başkalarının baskısı umurunda olmamalı.