sosyal medyanın olumsuz etkileri

bal10cuk
Sosyal medya ile birlikte insanların mutsuzluğu artmıştır.Çünkü sosyal medyada herkes mutlu , herkes yiyip içip geziyor.Bunu yapmayan kişiler sadece ben mi böyleyim diye mutsuz oluyor. Oysa ki büyük bir kısmı sahte hayatlar sadece sosyal medyada göstermelik yaşanıyor.
tas
insanların hem herkesi çok güzel zannedip özgüvensizleşmesi hem de herkesi çok mutlu zannedip depresifleşmesi. herkesin asosyalleşmesi. insanların birbirleriyle buluşup oturup karşılıklı sosyal medyada oyalanıp konuşmaması vb.
cicikus
İlişki. Kesinlikle ilişkilere en zarar veren şeylerden biri de bu. Yok instagram şifreleri yok facebook şifreleri acaba kimle konuşuyor şifresibi mi kırsam.. sosyal medya yokken biz ne yapıyorduk ya? iğrenç kişiler iğrenç mesajlar atıyorlar. Bir de evli olanları düşünüyorum ya da sevgili vs.. ne tipler var nasıl hızla ürediler böyle..
1omurlkmisafir
Sohbeti, muhabbeti, arkadaşlığı bitiriyor. Artık misafirliklerde bile İnsanlar sohbet etmek yerine sık sık telefonlarına bakıyorlar.
Çok uzun süre telefona bakmak gözlerde de bozukluklarda neden olabiliyor.
İşin Bir de ekonomik kısmı var. Çoğu kişi aylık GB sınırını aştığı için fazladan ücret ödemek zorunda kalıyor.
msln22
Sosyal medya çıktığından herkesin bakış açısı değişti Arkadaş ortamında konuşup sohbet ederken Şimdi arkadaşlar toplandığında her birinin Elinde telefon Herkes kendi aleminde aynı ortamda ama birbirinden habersiz, misafir geldiğinde sohbet edilirdi şimdi misafir geldiğinde ilk çantasından yada cebinde telefonu çıkarır, oturduğu an elinde telefon sohbetten uzaktır sanki hepsi aynı ortamda oturmamış hiç kimse kimsenin sesini duymaz Çünkü aklı hep Telefonun içinde..
tusman
hem zaman kaybı hemde insan kendini kötü hissediyor. güzel değilim kiloluyum diyip kendini beğenmiyor. unutmayın arkadaşlar o insanlarda sizin türünüzden.