telepati

jackson
Parapsikolojide olan bir kavram bir yetenektir aslında. Beş duyu ile yapılmaz bu o yüzden "duyular dışı" bir aktarım yöntemidir.
Yani, telepati kişiler arasında beş duyunun yardımı olmaksızın gerçekleştirilen fikir, düşünce, sembol veya imaj alışverişini sağlayan bir çeşit irtibat ve bağlantıdır. Tabii öyle her insanın yapabileceği, haydi yapalım diyerek yapacağımız tarzda bir şey değildir bu. Yetenek gerektiren bir iştir bu.
Telepatide alıcı ve verici vardır ve araştırmalara göre vericinin konsantrasyonu oldukça önemlidir ve birbirine bağlı kişilerin(tanıyan) - eşler olabilir anne ve evladı olabilir- başarı oranı daha yüksektir.
Ayrıca parapsikolojide empati ve telepati çokça karıştırılır ama aralarında temel ve belirleyici bir fark vardır; empatide duygu aktarımı yapılır, Telepatide ise fikir, düşünce, sembol alışverişi yapılır.
maryy
Telepati yönüm var aslında birini düşündüğüm zaman ya onunla karşılaşırım ya da yakın bir arkadaşımsa gün içerisinde beni muhakkak arar. Yalniz şu evrene mesaj gönderme olayını çözemedim. O kadar dilek diledim bir karşılığı gelmedi. Sanirsam evren beni engellemiş.
nrgz
telepati iletişim aracının işe yarayıp yaramadığını çok merak etsem de
uygulamaktan kaçındığım bir yöntem.

telepati uygulasam da pek işe yarayacağını da düşünmüyorum.
çünkü (bkz:ters çaba kuralı) hayatımda daha fazla geçerli olduğu için her şey ters işliyor.
istemediğim şeyler olur, olmasını istediğim şeylerde de öyle engeller çıkıyor şaşıyorum.
bir şey de şöyle akışında olsa...