tembellik ve erteleme hastalığı

arslansevval

-daha çok zamanım var daha sonra yaparım işimi

-şu üniversite bir bitsin kendimi seminerlere adayacağım

-şuan hiç tadım yok daha sonra bitiririm derslerimi ...

gibi gibi daha bir çok şey herkese tanıdık gelmiştir bu cümleler değil mi.
bunların hepsi boş boş bahaneler bu bahanelerle de ancak kendimizi kandırırız bir çoğumuz ancak hayal kurarak başarılı olabileceğimizi sanırız ve buna da kendimizi inandırırız. yapmak zorunda olduğumuz şeyleri yapmayarak sadece bahaneler uydurarak yukarıdakiler gibi, sadece kendimizi kandırırız bu şekilde her şeyi erteleyerek bir bakarız ki üzerinden günler aylar ve yıllar geçmiş.

erteleme hastalığından ve tembellikten kendimizi kurtarmamız lazım artık bizim sizce de zamanı gelmedi mi.
hnfkrsz
özellikle bu durum bende ders çalışmaya başlayacağım zmana oluyo bazen diyorum 1 saat sonra falan baznde yarın kesinlikle başlıycam ama bir türlü başlayamıyorum bence her şeyi vakti ve zamanında yapın
asdqwqas
yumurta kapıya dayanınca koştur koştur iş yapıp kendinizi sıkıntıya sokarsınız. her şeyi vakitlice yapsanız mis gibi olcak . planlı olmak lazım
maryy
Ben de tam aksine herşeyi anında yapıp, gereksiz vesvese yapma hastalığı var. Erteleme hastalığı ne kadar kötüyse herşeyi zamanında yapicam diye vesvese yapıp ve gereksiz strese girmekte bi hastalık. Kendi adıma bazi şeyleri biraz erteleyip, rahatlamak istiyorum Artik.
veronaandruya
Aslında bunun temelinde mükemmelliyetçi bir yapının yattığına inanıyorum. Çünkü, yapılan işin kusursuz olmasını isteyen kişiler her seferinde, koşulların oluşmadığını ve doğru zaman olmadığını düşünerek yapacakları işleri erteleme ihtiyacı duyuyorlar bu da onların maalesef ilerlemesine engel olabiliyor.
jackson
Çok ciddi bir rahatsızlıktır, hatta rahatsızlıktan öte, bir günahtır tembellik. Ertelemek de tembel kişiliklerin özelliğidir zaten. Tozları sürekli halının altına süpürerek onlardan kurtulduğunuzu sanırsınız ama gün geçtikçe çoğalır ve büyür. Hulasa, sorunları ertelemek bir çözüm değildir daha büyük bir sorundur. Gün gelince sorunlara yuzlesecegiz bu yüzden minik bir kartopunu bir çığ gibi büyütmemiz oldukça yanlış bir harekettir.