tırnak kırılması

cicikus
böyle ikiye ayrılıyor ya tırnak. İncecik bir katman soyuluyor. Tırnakları kıran şeylerden biri ellerin çok fazla kimyasallara maruz kalmasındandır. mesela çok bulaşık yıkıyorsanız ve ellerinizi korumuyorsanız bu yapar. Bu elleri de kurutur bir yandan. Özellikle soymayın onu. Bir arkadaşım demişti kırılan yeri törpüle diye.
baturalp
bazılarının kırılan tırnağını devlet meselesi yaptığı durumdur.. sanki tırnakları kırılmasa atomu parcalayacaklar linç etmeye gelir beni .
esnoktm
özenle uzatılan tırnaklardan bir tanesinin kırılması ve hepsinin kesilmek zorunda kalması. gerçek anlamda sinir bozucu.
aqura
bi kere hangi parmağınızın tırnağı olduğuna göre hissinizin değiştiği talihsizliktir. serçe parmaksa eğer acıdan çok üzüntü hissedersiniz. serçe parmak lan o. çocuğunuz gibi. acıdan çok üzüntü veriyor serçe parmağın tırnağının kırılması. babannem olsa "bir serçe parmağın tırnağına sahip çıkamadın." derdi. neyse ki yok.
msln22
Tırnaklarını çok uzatan genellikle onların böyle sorunları oluyor yani bulaşık iş yapmasa bile bir şey eline aldığı zaman tırnakları kırılır bir tırnağı kırıldı zamanda ne kadar üzülürler, tırnak oje yapmak için uzatırlar.