üniversiteyi kendi şehrinde okuyamamak

nedenburadayim
maalesef bir çok türk gencinin yaşadığı sorun, kimi kontenjan kimisi daha iyi bir üniversite hayaliyle farklı şehirlere giderek okumaya çalışıyorlar.
arslansevval
büyük şehirlerde yaşayanlar bu konuda şanslı yani kendi şehirlerinde okuma fırsatını yakalayabilirler fakat normal bir şehirde yaşayıp da üniversite için kendi şehirlerini tercih ettiklerinde çıkma durumu da biraz zor olsa gerek dolayısıyla herkes kendi şehrinde okumak ister sonuçta.
julia12
Biraz zor oluyor ama daha güzel bence şehir dışında okumak. Ben başka şehirde okuyunca kendi başımın çaresine bakmayı öğrendim mesela.
beysa
Ben Adalet bölümü öğrencisiyim . Ve bu bölüm yaşadığım şehirde yoktu . Dışarıda okumak zorundaydım .Benim için çok avantajları oldu .En önemlisi tek başıma kendi ayaklarımın üzerinde yaşamayı ögrendim .
cicikus
iyi bir üniversite istiyorsa o zaman mecbursa mecbur. yoksa kendi şehrinde okumak gibisi var mı? sıcacık evin var ailen var bir elin yağda bir elin balda evin masraflarını ailen ödüyor, her sıkıntını onlar karşılıyor sıcak yatağın yemeğin her şeyin var çok şanslılar kendi şehrinde okuyanlar. ama işte iyi bir üniversitedir ve uzaktadır o zaman işler zor. ailenden uzaktadındır özlersin görüşmek için yok vize bitsin yok tatil gelsin bi bahane bulursun da gidersin anca, yatılı kalsan ben hiç sevmedim yatılıyı, evde kalsan para sıkıntısı ailen iyi durumdaysa para gönderir yoksa çalış et amaann içim sıkıldı ya yazarken.
merie
Maddi ve manevi birçok olumsuz yönü varken , olumlu yönleri de vardır . Kişi kendi ayakları üzerinde durmayı öğreniyor, kendi problemlerini kendisi halletmeyi öğreniyor .