uykun olduğu halde uyuyamamak

cicikus
derdi sıkıntısı vardır herhalde ondandır. ya da işte sevgilisiyle buluşcaktır çok heyecanlıdır ondan da olabilir. o durumda da insanda uyku kalmıyo bazen.
msln22
Insanın aklında çözemeyeceği sorunları olduğu zaman uykusu geldiği halde uyuyamaz. Çünkü kafasındaki sorunlar yatmasına izin vermiyor. sürekli düşünüyor sürekli düşündüğü için de uykusu geldiği halde uyuyamıyor.
bosyazar
kardeşim uzak bir memlekette çalışıyor..kendisi ile telefonda görüştüm..geceleri uyurken öylekine sert bir şekilde dişlerini gıcırdıyorki iananılmaz derecede sesler duyuyormuş oda arkadaşı..kendisine en kısa sürede bir doktora görünmesini önerdim..evek konu ile alakalı olmadığının farkındayım..ama şu varki insanız ve bilinç altımız bazen o kadar karmaşık olabiliyor ki.uyuyabilmek bile bedenen dinlenebiliyoruz anlmaına gelmiyor malesef..kanımca insanın gelecek kaygısından dolayı ınsanda uyku problemi olabiliyor.
rofnak
Bir sağa bir sola dönüp dururken uykunun verdiği ağırlıkla geçmişte yapılan yanlışlarda uzun uzadıya gezinti yapmak...
jackson
Dünya dertlerinden, düşüncelerden sıkıntılardan bunalır insan ve gece kafasını yastığa koyduğunda bile böyle düşünceler rahat vermez.
nedenburadayim
Muhtemelen aklında derin düşünceler var olan insan, bunlardan en önemlisi ekonomik bir durumdur, o değilse sevgilisiyle kavga etmiştir :)