vegasözlük finansal açıklamalar

paspartu
Merhaba sevgili Vega severler,

Bilindiği üzere sözlük hizmetimiz yaklaşık 1 yıldır aktif olarak hizmet veriyor ve üyelerine de düzenli olarak ödemeler yapıyor. Her ne kadar henüz site gelirimiz mevcut giderlerimizi karşılamak için yeterli olmasa da bu durumu hiçbir zaman üyelerimize yansıtmadan çözmeyi başardım ve sözlük için ekstra bir fon oluşturdum. Bu fon oluşumu kapsamında da ödemeler konusunda bazı kurallar oluşturdum ve artık ödemelerin bu kurallara göre yapılmasına karar verdim. Ödeme kuralları ve detaylarına geçmeden önce güncel kazanç oranlarını da burada paylaşmak istiyorum çünkü bu başlık Vega Sözlük ile ilgili tüm maddi ve finansal bilgilere yer vermek amacı ile açılmıştır.
girilen her entry için: 12 puan
açılan her başlık için: 22 puan
verilen her artı oy için: 1 puan
alınan her artı oy için: 2 puan
açtığı başlığa eklenen her entry için: 5 puan
kazanılan her takipçi için: 3 puan
favorilere eklenen her entry için: 2 puan
gönderilen davetiye başına kazanç: 15 puan (%50 artış!)
davet ettiği üyelerin toplam puanından kendisine eklenecek puan yüzdesi: %6
üyelik başlangıcından günümüze kadar her gün için: 2 puan

Ödemeler hakkında alınan yeni kararlar ise şu şekildedir;
- Ödemeler artık ödeme talebinizi takip eden 3 iş günü içinde yapılacaktır.
- Her ödeme günü için üst limit olarak 200 TL limit belirlenmiştir. Bu kapsamda eğer o gün için 200 TL limiti aşılır ise mevcut bütçe bitinceye kadar ödeme yapılacak ve ödeme alamayan kullanıcıların ödemeleri bir sonraki ödeme gününe aktarılacaktır.
- Ödemeler talep sırasına göre yapılacaktır.
- Her üye bir ay içerisinde en fazla 50 TL ödeme talep edebilir.
- Ödemeler için oluşacak talep artışı olması durumunda 200 TL üst limit arttırılacaktır. Ayrıca her ödeme günü için ayrılan bu bütçe site aktifliğine göre de arttırılabilir.
- Ödeme öncesinde üyelerin mesajları kontrol edilecek, kopya içerik veya para kazandırmayan içerik bulunması durumunda bakiyeden kesinti yapılarak ödeme yapılacaktır.
- Bankalar tarafından uygulanacak olan komisyonlar mevcut sistemde olduğu gibi tarafımızca karşılanacaktır. Kullanıcı bu komisyonlardan hiçbir kesinti ile karşılaşmayacaktır.
Ayrıca alınan bu kararlara ek olarak da rütbe sistemini daha cazip hale getirmek ve üst rütbelere ulaşan kullanıcılarımızın daha fazla para kazanması için rütbe sisteminde yeni değişiklikler yapacağız. Bu değişiklik kapsamında ise üye rütbenize bağlı olarak bonus ödeme kazanma şansını elde edeceksiniz. (Rütbe atlamak artık daha zor fakat rütbe özellikleri inanılmaz cazip!)
Bu rütbe sistemi değişikliği ile üyelik tipinize bağlı olarak şu oranda bonus ödeme almaya hak kazanacaksınız.

Standart Üye: Yeni kayıt olan kullanıcılar dahil herkes bu rütbeye sahip olabileceği için herhangi bir ekstra avantaj sağlamamaktadır.
Gümüş Üye: %1.5 Ekstra Ödeme
Altın Üye: %4 Ekstra Ödeme
Platin Üye: %10 Ekstra Ödeme
Vega Üye: %13 Ekstra Ödeme
Ekstra Ödeme Nedir?: Ekstra ödeme, kullanıcıların üye rütbesine bağlı olarak mevcut ödemelerine yansıtılacak ekstra para tutarıdır. Örneğin, Vega Üye statüsüne ulaşmış bir kullanıcı 100 TL ödeme talep edeceği zaman ödemesi 113 TL olarak yapılacaktır. Üstelik bu bonus ödeme sistemi sürekli olarak devam edecek olup tek kullanımlık olmayacaktır.
Ayrıca;
Aktif ve sitemize fayda sağlayan üyelerin gönüllü olarak yönetim ekibimize katılmasına teşvik olması ve yönetim ekibinde sitemiz için katkı sağlayan kişilerin emeklerine teşekkür amacında yöneticilerimizin rütbelerine ek olarak %5 katkı payı da eklenecektir. Yani, Vega Üye statüsüne ulaşmış bir yönetici 100 TL ödeme talep edeceği zaman ödemesi 118 TL olarak yapılacaktır. Üstelik bu bonus ödeme sistemi sürekli olarak devam edecek olup tek kullanımlık olmayacaktır.
Bu başlığın içeriği sizden gelen öneriler ve tavsiyeler doğrultusunda güncellenecektir. Ayrıca, olası bir yeni finansal karar olduğu zaman da buradan duyurulacaktır.
paspartu
Ödemelerle ilgili yeni bir güncelleme yaptım.
- Bugünden itibaren ödeme çekme limitine ulaşan yazarlarımız Ödeme Talebi verdiklerinde, gerekli kontrollerin ardından ödemeleri 3 iş günü içinde yapılacaktır.
Sizlere hayırlı olsun :)
nslhnynn
Benim de statüm aynı tam olarak nasıl rütbe atlanıyor ben de anlamadım galiba rütbem değiştiğinde anlarım galiba
sesegel
Admin bey 40 tl lik çekim mikatarı biraz daha artılırsa yani biraz artarsa çok seviniriz ama yinede siz bilrsiniz...
sadfurkan
Arkadaşlar işin içinde ne kadar para olsada eğer yazmayı ve yazarlığı sevmiyosanız uğraşmaya değmez ancak yazmayı sevin olur mu ? Lütfen..