confessions

angell

Gümüş Üye - Yazar

  1. toplam giri 3565
  2. takipçi 59
  3. puan 128223
  4. kazanç 16,9261 TL

doğada kamp yapmak

angell
Daha önce deneyimlemediğim ama istediğim bir aktivite aslında, fakat kiminle gittiğime de bağlı bir durum. Gece korkusuzca uyuyamayacağım için seslerden dolayı, o yüzden bir süper kahramanla gitmem gerekir, yani babam :)
Güvende hissederim en azından.

erkeklerin ense tüylerini aldırması

angell
Temiz, jilet gibi bir görüntü için yapılır. Saçlar kesilirken veya tıraş olunduğunda alınır. Benim babamda belirli sürelerde alıyor bazen ben de yardımcı oluyorum alınması için ama biraz korkmuyor değilim. Çünkü omurlara ve sinirlere denk gelen bir bölüm, allah korusun jilet keserse falan...

maskeli eğitim başlıyor

angell
Eğitim olmadan da olmuyor ama yani biraz daha ertelenebilirdi diye düşünüyorum. Çünkü maske en az 700 kişilik bir okulda ne kadar koruyabilir ki?
Bence birçok veli çocuğu sınıfta kalsa dahi göndermek istemez.

laiklik se neden herkes birbirine karışıyor

angell
Laiklik; din ve devlet işlerinin karışılmaması adına var olan bir olgu. Siyasette muhakkak bunu ihlal edenler vardır fakat halk olarak buna karışacak olan kişiler çok daha fazla ön planda. Çünkü insanlar sizleri, giydiğiniz etekten, taktiğınız başörtüye ve hür iradeniz ile seçtiğiniz dine dahi dil uzatIP karalamaya çalışıyorlar.
Bu durumda yapacağınız tek şey, onlar gibi olmamak ve eleştirilerini kulak ardı etmek olacaktır. Her insanın saçma sapan sözlerini kafaya takacak kadar vaktiniz yok!

gökkuşağı renkleri

angell
Gökkuşağı bana çok gizemli gelen bir yapı, renkleri değil çünkü onların oluşumunu zaten ışık kırılma olayından biliyorum ama şekli bulutların üzerinden bakınca tam bir çember fakat biz sadece yarısını görüyoruz.
Diğer yarısından bihaberiz, sadece gökyüzünden bakılırsa görülebiliyor ama biz neden göremiyoruz?..
Her neyse bunlar benim kafama takılan şeyler, renkleri de şu şekilde kodlanabilir:
kutusayamam sessiz harfler renkleri sıralı bir şekilde temsil eder, okulda bu şekilde öğrenmiştik.

vegasozluk.com/foto

düğünde mesafeli düğün halayı

angell
Sonuçta çubuktan bilmem kaç kişi tutuyor ve kalabalık bir ortam yani pek de teşekkür gerektiren bir durum değil. Şu salgında o kadar da gerekli mi yani düğün yapmak, sadece nikah ile evlenilmiyor mu?
İlla birinin oynaması mı lazım salonda veya o kadar masraf mı gerekiyor evlenmek için. O kadar kişinin vebalini nasıl öderler eğer virüs kaparlar ise?..
Ben doğru bulmuyorum, ne şekilde olursa olsun.

sofradan en son kalkan

angell
Ben genelde ilk kalkan kişi oluyorum ama maalesef sona kalan kişinin sofrayı kaldırması gerekirken hep kaldıran ben oluyorum. Annem de erken kalktığımda hemen otur burda bir yere gitme sohbet edelim (!) diyor ve herkes kalkınca hadi sofrayı kaldır diyor...

11 ekim dünya kız çocukları günü

angell
Türkiye gibi bir yerde bu günün kutlanması açıkçası bana samimi gelmez. Sebebi de şu;
Çünkü bu ülkede ne kadına ne de kız çocuklarına değer verilmiyor, değer bir yana dursun her gün birden fazla ölüm haberi alınıyor. Kimi eşi tarafından, kimi babası tarafından kimi de hiç tanınmayan kötü zihniyetli biri tarafından katlediliyor. Çocuk cinayetinin dahi bu kadar fazla olduğu bir ülkede kimse bana böyle bir günden bahsedemez, etmemeli.
O kadar değerli olsaydı çocuklarımız o canilerin gözünde, her gün bir ailenin evine ateş düşmezdi.
Bir gün bir kızın gününü kutlarken aynı gün içinde bir diğerinin belki de vefat yıldönümü anılır. Dünya çok adaletsiz bir yer ve o çocukların hakkı onlardan bu dünyada alınmayacak olsa dahi çok şükür ki ahiret hayatı diye bir yer var, hepsi orda bekliyor hesap sorulması için!

çay vs kahve

angell
Günde 1 bardak çay içerim ya da hiç içmem çünkü sevdiğin bir içecek değil fakat kahve aşığı biriyim. O yüzden kahveyi sıkılmadan tercih ederim.
Yemeklerle veya mezelerle de çay içmediğim için sıkıntı olmaz benim için.

ilk mavi gözlü insan

angell
Ben de bu şekilde biliyorum, mavi gözlü kişiler sadece tek bir atadan geliyormuş fakat doğruluk payı veya bilimsel yanı tam olarak ne bir fikrim yok. Bir de mavi göz ilk ortaya çıktığında mutasyondan dolayı oluştuğu söyleniyor.

ben çocuğumu okula göndermem

angell
Ben eylül'de okulların açılacağını hiç sanmıyorum zaten. Böyle bir karar alınırsa herkes karşı çıkar zaten. Her sınıfta en az 25-30 öğrenci oluyor ve bir okulda en az 700 kişi var. Bu çok tehlikeli bir durum, bence 2021'e kadar da erteleyebilirler. Bizde de sadece 5. Sınıfa giden kardeşim okula gidecek, eğer tam anlamıyla sağlanmaz ise elbette göndermeyiz.

kitap alıntıları

angell
"Okuduğum onca şeyden sonra şuna inandım ki gerçekten çok yaygın; insan doğası gurura bilhassa eğimli; o ya da bu gerçek veya hayali bir özellikten ötürü kendinden memnuniyet duymayan pek az kişi vardır.
Gurur ve gösteriş farklı şeyler ama sık sık aynı anlamda kullanılıyorlar. İnsan gösteriş düşkünü olmadan gururlu olabilir. Gurur daha çok kendimizle ilgili görüşümüze bağlıdır, gösteriş ise bizim hakkımızda başkalarına ne düşündürtmek istediğimize."
0 /