confessions

arslansevval

Standart Üye - Yazar

  1. toplam giri 2185
  2. takipçi 52
  3. puan 53745
  4. kazanç 2,7226 TL

açtığım bazı başlıkların yorumsuz kalması

arslansevval
açtığım bazı başlıkların yorumsuz kalmadı olabilir ama ben de diyorum ki kendi kendime acaba beğenilmediği için mi kimse altına yorum yapmamış ki diye de düşünmüyor değilim. bir başlık açtığımızda onun altına yorum yapanlar da gerçekten güzel şeyler yazıyorlar ya sağolun. bir elin nesi var iki elin sesi var diyorum ve . birken çoğalmak çok güzel bir şey.

dikiş makinaları

arslansevval
bir çok dikiş makinası üretiliyor ve satılıyor ve ben şu eski zamanlarda babaannelerimizin kullandıkları kara dikiş makinaları var ya anları tercih ederim. sapasağlam bir çok kara dikiş makinalarını kullanıyor bir çok kişi ve bende dikiş dikmeyi çok seven biri olarak kara makinayı tercih ederim.

dünyanın en büyük problemi

arslansevval
dünyanın en büyük problemi empatisizliktir bence. komşusu açken tok olan biri bizden değildir diyen bir ümmetin insanlarıyız. ama maalesef bazı baskın karekterli insanlar pasif karekterli insanların üzerinden para kazanarak kendileri açıkta kalmazlar aç kalmazlar. ama bu şekilde olmaz varsa olanı paylaşmak ve yardımlaşmak laazım. daha bir çok problem var da ben sadece bunu dile getirmek istedim.

yağa zam geldi

arslansevval
her şeye zam geldi yağa gelmemesi beni şaşırtırdı açıkçası. sanki bir tek yağa zam gelmiş gibi şaşırıyoruz ama farkındaysak elimizin altında ve ihtiyaç duyduğumuz her şeye zam ,geldi ve bunun önüne geçme vaktimiz geldi. normalde normal bir bütçeyle aldığımız yağları o bütçeyle şimdi çok zor alır olduk bu ne iştir anlamadım valla. bu yılbaşından sonra da neye ne kadar zam geleceğini tahmin edemiyorum artık. şimdi de yılbaşı diye bir daha yağa falan zam gelirse hiç şaşırmam.

enerjinizi sömüren asık suratlı kişiler

arslansevval
bütün enerjimizi sömüren bu tip insanların da bize karşı iyi ya da kötü duyduğu bir enerjisi yoktur ve enerjisi olmayan insanlar da bizim bütün enerjimizi sömürmek için var gibiler adeta. bu tip insanları ne tür enerji akımına uğratırsan uğrat pek bir faydası olamaz aslında. bu insanların yanında en azından nötr kalabiliyorsak iyi.

saatlerce telefon görüşmesi yapanlar

arslansevval
bir tanıdığım vardı saatlerce telefon görüşmesi yapan ve bir türlü konuşmasının bitirmek bilmezdi. her lafın arkasından bir laf bulur konuşurdu. aynı zamanda telefonla da çok konuşmak insan sağlığı için hiç iyi değil. mesela ben söyleyeceğimi söyler kapatırım bu kadar. uzun lafın kısası konuşurken laf kalabalığına hiç gerek yok

insanların samimiyetine inanmak

arslansevval
hiç bir insanın samimiyetine anında inanmayın çünkü her insan aynı olamayabiliyor maalesef. ama tabiki gerçekten iyi niyetli ve samimiyetine de güvenebileceğimiz insanlar var ve o insanlar da zaten samimiyetinden ötürü ben samimiyim demez onu sizin anlamanız gerekli

anne makarnası vs noodle

arslansevval
tabiki de hiç tereddüssüz anne makarnası. naddılı hiç sevmem ben bir kere oda ney öyle . tadı tuzu bir değişik. soslu sossuz bir çok çeşidi falan var ama ben yine de hiç sevmiyorum. anne makarnasının yerini hiç bir makarna çesidi alamaz benim için.

korona tedavisinde ücret alınmayacak

arslansevval
korona tedavisinde ücret alınmaması çook iyi . çünkü tedavi olacak güce sahip olamayan bir çok insanlar var ve bu uygulamadan sonra artık tedavi olabilecekler ve bu çok güzel bir durum. paranın değerli olması bazı şeyler için tamam da . sağlık için de para kullanılmamalı bence. çünkü maddi durumu iyi olmayan insanlarımız var ve onlara da yardım edilmeli bu şekilde.

gece korku filmi izlemek

arslansevval
çocuklar için özellikle geceleri izlenen korku filimleri hiç iyi değil ve mümkünse geceleri çocuklu bir evde korku filmi izlenmemeli ve onun yerine daha güzel şeyler izlenip çocuklarla güzel vakitler geçirilebilinir. tabi ki biz yetişkinler de bazen geceleri izlenen korku filimlerinden korkabiliyoruz.

yabancı bir ülkede yaşamak

arslansevval
ben yabancı bir ülkede yaşamak çok isterim doğrusu. çünkü farklı kültür ve farklı bir çok insanlar ve dil öğrenmek için de gayet uygun bir seçim. benim şuanda özellikle de endonezya da yaşamak gibi bir hayalim var .çünkü bir kaç haftadır endonezya ile ilgili bir çok şeyler öğrendim ve çok sevdim .eğer yurtdışında bir yerde yaşayacak olsaydım ben şuanda endonezya da yaşamak isterdim. herkesin de bu konu hakkında bir çok düşüncesi vardır bence.

bükreş antlaşması

arslansevval
bükreş antlaşmasını ve bunun gibi bir çok antlaşmaları en son tarih derslerinde işlemiştik ve o zamanlar derslerde dinlemiştim. tarihle de pek aram yok ama bükreş antlaşmasını az da olsa biliyorum .aklımda sadece bir barış antlaşması olduğu kalmış.

sıfır borç ile yaşamak

arslansevval
sıfır borçla yaşamak imkansız ya ne bilim en basitinden insanın bazen bir ekmek almaya parası olmuyor ve birinden mecbur o ekmek parasını borç olarak istiyor mesela yani örnek verdim. tabi ki öyle bir şey olsa çok güzel ollur.

orucun manevi amacı

arslansevval
orucun öyle manevi bir yeri var ki. mesela oruç tutarken acıkmak nedir bilmiyor insan ve aç kalan ve açıkta kalan insanların deriyle dertlenmiş oluyor insan. yani açlıkla bir süre vakit geçirerek açlığa kıt kanat dayana insanların halini anlayabiliyoruz.

bayramlarda bütün akrabaları teker teker aramak

arslansevval
bayramda bütün akrabalarımı aradığımda çok mutlu oluyorlar ve bende onlar mutlu oldukları için çok seviniyorum. her bayram ararım hepsini teker teker. zaten bizde adettir her bayram akrabaları aramak. bence çok güzel bir şey. çünkü gerçekten aranmayı bekleyenler var ve onlara sadece hal hatır bile sormak yetiyor.

gölge oyunu

arslansevval
gölge oyununu eskiden çok oynardık evde . dedemler falan olurdu bizlerle birlikte oynarlardı bu oyunu. genelde ışıkların gittiğinde duvara bir şey yansıtırdık ve o şekilde çok oynardık.

biber dolması

arslansevval
biber dolmasını çok severim annem çok güzel yapıyordu ve ben de annemden öğrendim .artık bende çok güzel yapıyorum . sürekli yaparım biber dolmasını çok lezzetli oluyor. hem kolay da oluyor zaten.

yeni ev temizliği

arslansevval
ya çok sıkıcı ve zor bir temizlik. yeni ev olduğu için her yeri dip köse temizliyorsun ve camları da temizlemek bir hayli zor. insanın tırnakları mahvoluyor ya cam silerken . güzelim eller mahfoluyor .

yazı yazmaktan elleri ağrıyanlar

arslansevval
benim yazı yazarken çok ellerim ağrıyor . özelliklede bilgisayar başında normal olaraktan ellerim cok ağrır . kolum koptu da derim bazen ellerim kollarımla bağlantılı zaten normal olarak insanların kolları da ağrıyabiliyor ama uzunca yazılan yazılar insanın yazmaktan ellerini ağrıtabilir.

hatalıyken özür dileyen insan

arslansevval
hatalıyken özür dileyen insan yapılan hatayla birlikte o insanın karşısına çıkarak en erdemli davranışını yapmıştır çünkü bu hayatta kaç kişi gördünüz hata yapıp bunu ben yaptım özür dilerim diye. hatasından dolayı gerçekten özür diliyorsa kabul edin çünkü bir insanın bile isteye yaptığı bir hata karşısında ne kadar kötü duruma düştüğünü bilirim. zaten insan yapılan hatalarla doğruya ulaşmaz mı

vega sözlükte en çok açılan son başlıklara bakarım

arslansevval
çünkü baya bir başlık açmıssak eğer sondakiler hep kalıyor ve cevapsız kalıyor . bende son başlıklara öncelik verip sondan başa doğru yazıyorum ki altına yazı yazılmamış başlıkların altına yazı olsun ve insanlar da o başlıkları görsün onlar da yassın diye . unutmayalım başkası için yaptığımız iyi şeyler bizim karşımıza da çıkar.

tırnağın varsa başını kaşı

arslansevval
tırnağın varsa başını kaşı der her zaman babam. çünkü bu hayatta insanlar her zaman hep kendi işleri görülsün isterler ki bu durum çoğunlukla böyledir. işinin görülmesini isteyen insanlar işleri görüldükten sonra senle ilişkisini de keser, her insan böyle değil ama maalesef çoğu öyle. sonra senin ona ir işin düşünce bazıları yardım etmek istemez ve hep bir bahane, hey bir yalan bulurlar. dolayısıyla babamın bu sözünü hiçbir zaman kulak arkası etmem her zaman önemserim. zaten çoğunlukla kendi işimi kendim yapabileceğim şeylerle uğraşmaya çalışıyorum.

ıhlamur çayı

arslansevval
ıhlamur çayı çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. ıhlamur çayını sıklıkla tüketirim çünkü sinirleri yatıştırmak ve kaygı giderici gibi bir rahatlatıcı yönü var. köyde de bir sürü ıhlamur ağacımız var oldukça da hızlı büyüyen bir ağaç. özellikle de kış günü daha fazla tüketmemin sebebi: gribe ve nezleye iyi geliyor, öksürüğe iyi geliyor, migren ağrılarımı hafifletiyor, kaygı ve strese de iyi geliyor, özellikle boğaz ağrılarına birebir ve en önemlisi vücuttaki toksinleri atıyor.

ısparta

arslansevval
küçük ve sade bir şehir. ısparta varzgeçemediğim bir şehir eğirdir gölünün güzelliğine ne dersiniz . harika derim . her şey mevcut jetsiki bile var . ya kayak merkezine ne dersiniz . o da harika tam bir öğrenci şehri . şehrin bu özelliği onu yaşanılır kılıyor.