confessions

asdqwqas

Standart Üye - Yazar

  1. toplam giri 318
  2. takipçi 9
  3. puan 9010
  4. kazanç 7,1622 TL

bücür cadı

phoenix
Özellikle burun kıvırmayla sihir yapma hareketini yeşilçam filmlerinden biri olan "minik cadı" filminden esinlenerek almışlar gözümden kaçmadı ayrıca annesi başını sallardı minik cadının da ninesi başını sallardı yani demem o ki çok da orijinal değildi

korona yüzünden evlenememe sorunsalı

braveheart
evlenilir. nikahlarda bir sıkıntı yok. ama insanların toplu yerde bulunması en sakıncalı olduğu bir dönemde düğün yapmak mantık dışı.

bizim toplumumuzda düğün yapılması kararlaştırılıp düğün öncesinde evlenirsen, seni evli saymazlar. öyle saçma bir düşünce hakim. valla bu kafayı kim ortaya attı ise çıksın ortaya. bir meydan dayağı atalım. sen kimin yahu evlenmiş kişilerin arasına düğünü engel koyuyorsun?

sunta

ambrossia
atese karsi hassas olan ve odun talasinin belirli kimyasal birlestiriciler ile karistirilip preslenmesi sonucu meydana getirilen levhalardir. "yonga levga" olarakta bilinirler. daha cok mobilya sanayinde kullanilirlar.

oy kullanmamak

ambrossia
secim gunleri bazi insanlar "amaan bir oy ne degistirecek canim" diye oy kullanmaya gitmeyebiliyor. oy kullanmamak suc mu? suc degil mi? cezasi var mi? varsa uygulaniyor mu? bilemem ama 18 yasini doldurmus her vatandas eger gecerli bir mazareti yoksa oyunu kullanmalidir.

sinekten yağ çıkarmak

braveheart
hiçbir şeyi israf etmemek, her şeyinden faydalanmaya çalışmak anlamında kullanılan bir tabir. 80 li yıllara kadar yapılan bir durumdu. ondan sonra hep bir hazır alma, uğraşmama gibi sebeplerden dolayı yapan yok pek.

içerik çalmak

msln22
içerik çalmak başkalarının yazılarını fikirlerini ya da yazdıkrını tıpatıp aynı şekilde kopyalayıp yapıştırmaktır... Fakat konu bilgi içeriği olsa normal bir şeydir. zaten bilgiler paylaştıkça güzeldir.. şimdi insanlar nasıl bilgileniyor konu hakkında Başkaların bilgisi var bilgisini yazıyorlar bir başkası da o bilgiye bakıp kendine göre bilgi sahibi oluyor. Bu da doğal bir şeydir. Araştırmadan okumadan insan nasıl bilgi sahibi olur Elbette bir yerde birinin paylaştıkları bilgiyi okuyup Kendine pay çıkaracak.

yarasa

ambrossia
dunya uzerinde 1200 den fazla turu bulunan ve on ayaklari kanat seklinde olan ucan memeli hayvan. cikardiklari sesin yankilarin mesafesine gore hareket ederler.

karnıyarık ve imambayıldı farkı

mai
İMAMBAYILDI BİR ZEYTİNYAĞLI ÇEŞİDİDİR. YANİ İÇİNDE HİÇ ET YOKTUR. PATLICAN karnıyarıkla aynı şekilde hazırlanır, içine soğan, domates ve biberle hazırlanan iç konur. karnıyaraık ise bilindiği gibi kıyma, soğan, biber ve domatesle yapılan içle doldurulur.

bizden kimse almaz

phoenix
Annnemin sıkça kullandığı girişimcilik ruhumu ölümüne körelten klasik tepkilerinden biridir x yere y dükkanı açalım diyorum "bizden kimse almaz" diyor bir denesek de görsek yok :(

kavanoz kapağı sorunu

braveheart
eğer yapılacak kışlıklar için kullanılacaksa, kesinlikle sıfır kapak olmalı, kullanılacağı an kaynatılmalı, öyle kavanozun ağzı kapakla kapatılmalı. sonra o konulan kışlık ürününün sıcağıyla ters çevrilip konulur. bunun maksadı kapağı vakumlasın diyedir. gerçi birkaç gün sonra kapağını kontrol edebilirsiniz. kapağın ortasına bastırınca mı dokununca mı boşluk oluşuyorsa (yani bastırmanızla içeri göçüp elinizi çekince eski haline geliyorsa) açıp tekrar kaynatabilirsiniz içindekini. kapağı da değiştirme imkanınız olur. hem hazırladığınız ürün bozulup, boşa (çöpe) gitmez.

aile içi tartışmalarda çocukların etkilenmesi

msln22
Aile içinde tartışma olduğu zaman. küçük çocuklar annesinin ve babasının tartıştığını görünce çok etkileniyorlar onları birbirini sevmediğini kendisinide sevmediğini düşünüp İçine kapanırlar. Anne baba ne kadar iyi geçsinse de arada sırada tartışmaları oluyor, tartışmaları çocukların yanında yapmamak gerekir.. çocuklar küçükken böyle olaylarla karşılaştığı zaman büyük travmalar geçirir. büyüyünce özgüvenini kaybeder. Ne kendine ne de başkasına güveni kalır.

konuştukça batmak

msln22
konuştukça batmak, karşı tarafı konuştukları ile batırmak istiyorlar fakat hiç farkında değiller aslında Konuşunca kendisi batıyor. Sonradan Kendini kurtarmaya çalışırken iyice çığırından çıkıyor. Karşı tarafa zarar vermek isterken Hem suçlu oluyor hem de kendine zarar veriyor.