confessions

cicikus

Gümüş Üye - Yazar

  1. toplam giri 4822
  2. takipçi 71
  3. puan 123591
  4. kazanç 8,2440 TL

komşudan gelen ses

cicikus
alt komşu biraz bizden çekmiş olabilir. ama napayım abi? ev annemin kararlar onun yap diyince mecbur yapıyoruz o makineyle al diyor bastır diyor illaki ses gidiyor alt kata. maşşallah her şey de kağıttan olduğu için hemen ses gidiyor. ama kusura bakmasın kimse benim yapabileceğim bir şey yok. makine ağır taşıyamıyorum söylüyorum defalarca, üstelik de yere bir şey düştüğünde de bi şey yapamıyorum e yani biz de insanız bırakın da arada bilmeyerek olsun.. robot değiliz yani. bilerek yapmak istesem her gün o evde ben süpürge açar hatta tak tak duvarlara vururum gerekirse çok güzel tepinirim ip atlarım ama birkaç dakikalık iş, mecbur biraz sabredicekler böyle şeyler için, o zaman yer de silmeyelim bez sesi de gidiyordur. tövbeee böyle olsaydı her sese gelenle ben kavga ederdim. allahtan o kadar değil.

çocuklarını nehre atan anne

cicikus
anne kelimesini oradan alıyorum ve düzeltiyorum şeytan diye. madem istemeyecektin böyle insanlık dışı davranıcaktın niye doğurdun allahsız... en terbiyeli lafımı ettim. yoksa ağzımı bozardım da. benimki de anne çünkü! lanet olsun sana ya.

ne oldu dünya güzeli gençlik bitmez mi sandın

cicikus
en çok buna inanırız aslında hep bi bakımlarla bir şeylerle hep genç kalmak.. bir de anne babanın hiç ölmeyeceğini düşünmek.. ben hala öyle düşünüyorum mesela. annem de elli küsür yaşında ama babamı da bu yaşlarda kaybetmiştim. bazı şeyler hiç gitmeyecek hiç bitmeyecekmiş gibi sanki..

şimşek çakınca korkmak

cicikus
bi de önce bi tiz bi ses çıkarıp da sonra sanki yer yarılıyormuş gibi bir gümbürtü yapıyor ya o geldi aklıma. düşünmesi bile ürkütücü. bi de ortalığı deli gibi aydınlatıyor. geceyi gündüz yapıyor. o sesten korkmayan var mıdır acaba..

mirasın tümünün çocuğa kalması durumu

cicikus
hele bir de tek çocuksa allahh.. benim gibi yani. ama tabi sizin de o mallara iyi bakmanız gerekiyor. diyelim ev kaldı, yağmur zamanında camları kapatın yerler parke ise suyu çeker balon gibi kabarır. ya da mutfak tezgahını arada temizleyin mesela deterjanlı kalmasın çok uzun süre yani bu tür şeylere alışınki şimdiden daha sonra çok maliyetli olur düzeltilmesi. yani kalan ne ise size, iyi bakmanız gerekiyor çünkü aile de çocuğa kalır düşüncesiyle iyi bakıyor bakımlarını karşılıyor. benim için şu an öyle mesela.

kiracı çıkarken boya isteyen ev sahibi

cicikus
şimdi ben evi adama cillop gibi şekliyle vermişsem duvarlar iyi bi sıkıntı yoksa o da aynı şekilde bana geri vermek zorunda. depozitonun içerisine boya fiyatı koymadan bi rakam söylersiniz en başından da açıklama yaparsınız duvarlar zarar görürse zararı kiracı karşılayacak diye. olur biter.

şişman olmanın dezavantajları

cicikus
aslında mantıklı düşününce hiçbir şey bulamadım ben. obezite riski dışında. çünkü zayıfım ve bana da bi kilo al bi deri bi kemiksin diyorlar. koşmak için meswla zayıflar iyi koşar diye bi şey yok o yüzden o da yok. daha çok su içerler çok terlerler de diyemiyorum çünkü zayıflarda da bu olabilir. çok fazla yürüyemezler de diyemem zayıfım ve bazen aşırı yorulabiliyorum. yani bu kiloya bağlı değil biraz da insanın kendisine bağlı. kiloluların canı çekiyor mantı çikolata gibi çok muhteşem şeyler ama benim de çekiyor. çünkü onun yememesi lazımsa nasılki benim de öyle. o obeziteyi durdurmak istiyor, ben ise belki ben de aynı bu sebepten dolayı ya da belki alerjim oluştu ne bileyim midemi belki etkilemeye başladı ya da bağırsakları. yani bence bi dezavantajı yok. çünkü aynı şeyler zayıflarda da var. çok kilolusun biraz zayıflaman lazım duba gibisin laflarının tam tersini bizlere de söylüyorlar. ayrıca ben de zayıf olduğum için bazı yerlerde 34 bulamıyorum istediğim beden kalmamış oluyor mesela ama çocuk reyonuna yöneliyorum. kilolular da büyük beden kıyafet satan yerleri tercih edebilirler. bizim burada da var.

sigara izmaritlerini yere atmak

cicikus
düşüncesiz bir insandır efendim kusura bakmayın ama öyle. elinde tutsun bekletsin. az ötede bulur bi tane çöp kutusu atar. daha da hıyarları var denize atıyor bazısı. yaa bulup da linç etmek lazım ama öylesinde beyin olduğunu düşünmüyorum olsa beynini kullanır ve yapmaz. onların kafa tasının içerisinde silah var beyin yok. onu çıkartıyor adam vuruyor onlar bi ondan anlar. bi de kavgadan.

tırnak kesme sesine dayanamamak

cicikus
bravehearta katılıyorum ben de çok seviyorum o sesi. ama evet seslere karşı bazı sesleri özellikle sevmeyenler var normal. ağız şapırdatması, duvara tırnak sürtülmesi, ayağını yere sürümek, tebeşirin tahtada çıkardığı tiz ses, diş gıcırdatmak gibi. çok gördüm bunlara karşı sinir olan çok var etrafımda. ben de gıcıklığına inadına yaparım.
0 /