confessions

cicikus

Gümüş Üye - Yazar

  1. toplam giri 5129
  2. takipçi 92
  3. puan 145425
  4. kazanç 25,6002 TL

depresyonu tetikleyen şeyler

cicikus
bir şeyleri çok fazla kafaya takmak. kafanıza takın çünkü insan sinirlenince bunu yapıyor. ama abartmayın. abartmaya başlayınca bu iş çığrından çıkıyor ve beraberinde hastalıkları tetikliyor. düşündükçe sinir yaparsınız strese girersiniz bu da giderek büyüyebilir.

depresyondayken yapılacak şeyler

cicikus
yani depresyon ciddi bir rahatsızlık. böyle bir hastalık yaşadığınızı düşünüyorsanız önce doktora görünün. psikolog psikiyatr artık hangisi olursa konuşun derdinizi anlatın. artık tedavi konuşarak mı olur ilaçla mı olur onu onlar söylerler. ama ben böyle bi süreçte olsam muhtemelen ağlardım çok fazla. çünkü her şeyi kafaya takan çok alıngan gibi biri olurdum. etrafımda da üzecek çok kişi var zaten.

haddini aşmak

cicikus
mesela kendinden büyük birine karşı saygısızca konuşmak diyebiliriz. kaba küfürlü konuşmak da bu duruma dahil edilebilir. bir sınır vardır o ihlal edilmemelidir.

köpeklerin sadık olması

cicikus
aa evet sadık olmasına benim bir lafım yok. ama tasmasız başkasına sadık olamıyor maalesef. köpek sahipleri bunu bilemiyor anlayamıyor herhalde diğer insanların da bundan korkabileceğini. ama yook doğru köpekler tanımadıklarına asssla saldırmaz asssla ıssırmaz. vay anasını ya. yani sürü halinde özellikle ne kadar korkutucu olduklarını göremeyecek kadar empati yapamıyor insanlar. üzgünüm bu hayatta fobi diye bir şey var. ve bazı durumları dinlemiyor fobi, mesela gördüğün an yaşadığın korku. hayvan da bunu anlayınca olan oluyor.

yumuşak g harfinden bir haber insanlar

cicikus
hala deyil yazan var değil yazmıyor da. neden? hiç mi öğrenmedin ilkokulda bile yani.. herkez yazanı anlarım ama alfabe öğretiliyor ya birinci sınıfta. niye? bağzı niye abi? bazı diye yazılıyor. bu kadar zor mu ya? merak ediyorum. umarım bu sadece bi tür geyiktir ve insanlar deyil kelimesinin aslında değil olarak yazıldığını biliyordur. çünkü burada bile görüyorum. feci batıyor gözüme.. keşke engelleyebilsem görmesem.

göz bantları

cicikus
birkaç kere kullanmıştım. ama zaten ben loş bir odada uyuyabildiğim için çok da sevemedim. ancak ışık sevmeyenler tam bir karanlık ortam isteyenler için birebir.
0 /