confessions

jackson

Standart Üye - Yazar

  1. toplam giri 886
  2. takipçi 95
  3. puan 32909
  4. kazanç 26,1598 TL

belalım

jackson
Yüzlerce arabesk ve tabiri caizse "damar" şarkılar dinlemişimdir ama hiçbiri bu kadar ağır bir atmosfere sahip değil, çok ilginç gerçekten. Bunu dinleyince hüzünleniyorum.

telepati

jackson
Parapsikolojide olan bir kavram bir yetenektir aslında. Beş duyu ile yapılmaz bu o yüzden "duyular dışı" bir aktarım yöntemidir.
Yani, telepati kişiler arasında beş duyunun yardımı olmaksızın gerçekleştirilen fikir, düşünce, sembol veya imaj alışverişini sağlayan bir çeşit irtibat ve bağlantıdır. Tabii öyle her insanın yapabileceği, haydi yapalım diyerek yapacağımız tarzda bir şey değildir bu. Yetenek gerektiren bir iştir bu.
Telepatide alıcı ve verici vardır ve araştırmalara göre vericinin konsantrasyonu oldukça önemlidir ve birbirine bağlı kişilerin(tanıyan) - eşler olabilir anne ve evladı olabilir- başarı oranı daha yüksektir.
Ayrıca parapsikolojide empati ve telepati çokça karıştırılır ama aralarında temel ve belirleyici bir fark vardır; empatide duygu aktarımı yapılır, Telepatide ise fikir, düşünce, sembol alışverişi yapılır.

söz dinlemeyen yaramaz çocuklar

jackson
Gerçekten içimizdeki çocuk sevgisini bitiren ve diğer çocuklara karşı soğumamızı sağlayan çocuklardır, yaramaz arlanmaz çocuklar. Böyle olmalarında kendilerinin suçu yoktur, sorumluluk ailelerindedir, yetiştirilme tarzlarındadır.

fazla çay içince ağızda kalan acımtırak tat

jackson
Benim gibi fazla çay içen ve seven insanların başına gelen bir durumdur. Bir iki çaydan bir şey olmaz ama fazlaca içtiğiniz zaman ağzınızda acı bir tat bırakır ve özellikle demli çay içtikten sonra oluşur. Bazıları çay içtikten sonra ağzına şeker atarak bu tadı hafifletmeye çalışır.

içinden hiçbir şey yapmak gelmemesi

jackson
Şu sürecin büyük bir etkisi var hiçbir şey yapmak istemememizde ve şu sebepsiz can sıkıntılarımızda. Gerçekten bazı günler oluyor ki hiçbir şey yapmadan boş vakit geçiriyorum, ne kitap okuyorum, ne çalışıyorum, ne film seyrediyorum. Bu da moralimizin iyi olmamasından kaynaklanıyor.
0 /