confessions

layinacm

Standart Üye - Çaylak

  1. toplam giri 24
  2. takipçi 7
  3. puan 363
  4. kazanç 0,2886 TL

corona kime iyi geldi

layinacm
coronanın çıktığına aslında bi yandan seviniyorum çünkü herkes birbirinin değerini anladı karantinadan dolayı görüşemedikleri için küsler barıştı. herkeste öylemidir bilmem ama bizim ailede öyle oldu.
yani herkesin işine yaradı keşke bu kadar uzun sürmeseydi kimse ölmeseydi daha da iyi olabilirdi herşey vakamız 65Binlerde gezerken 2 günlük sokağa çıkma yasağından sonra 27bine düştük ben bu işte hile olduğunu düşünüyorum.

kali linux

layinacm
kali linux: yazılım ve hack için kullanılan bir işletim sistemidir. Virüs bulaşması çok zordur. Web üzerinden de kullanabilirsiniz kendi sitesinde yer almaktadır. Windowsa da kurulabilir bi işletim sistemi isterseniz windows ile bağlaştırabilir tek işletim sistemi kullanabilirsiniz istersenizde bağlaştırmayıp hem windows hemde kali linux kullanabilrisiniz.

baş örtüsü

layinacm
önceden başörtüsü yasaktı ama herkes kullandı şuan serbest nadiren var yani başörtüsü bana göre inanç şu yüzden inanç kur-an'ı kerim'de her tarafı açık olan insanın her yeri ortada olduğu içiin güzel algılanmaz bu ama başörtülü her yeri kapanmış bir kadınınki başka olur ve bu hoştur.

ilaçlara gelen zam

layinacm
Bu gerçekten çok saçma bir şey günden güne ülkemiz deliriyor ve her şeyi fırsata çeviriyor. Cidden yani parası olmayan çok insan var yaşlı olan onlar sırf paraları yok diye ilaç alamıyorlar ve bu da ülkeyi kötü yönde etkiliyor. Bu bizim sağlığımız ilaçlara gereksiz zam getirilmemeli.

fala inanmak

layinacm
valla hiç fala baktırmadım boş iş bana göre. Allahın yazdığı çıkar kahvenin tortusundan oluşan şey değil. Mesela el falı ayak falı falan bakanlar var çok gereksizzzzz

türk dizileri vs yabancı diziler

layinacm
Bence yabancı diziler çünkü çok güzel yapıyorlar. Türk dizilerinde , her dizilerde kadına şiddet, cinsel istismar vb. bir çok kötü şey var zaten ülkemizde hala kadına şiddet bitmiş değil ve bunun üzerine böyle dizilerin yapılması hem berbat bir şey hem de dikkat çekici bir şey değil. Yabancı dizilere baktığımızda macera dolu, çok değişik diziler var. O yüzden türk dizilerini değil, yabancı dizileri tercih ederim.

yabancı isim hayranlığı

layinacm
bende de aslında olan bir şey sebebini henüz bilmiyorum neden yabancı isimlere hayranlık duyuyoruz diye. ama benim düşüncem şu türk isimlerine alıştığımız için bizim dikkatimizi çok çekmiyor, yabancı isimler değişik olduğu için bizim ilgimizi daha çok çekiyor. Mesela kendimden başlayayım layina ismi bana göre çok hoş ve harika bir isim o yüzden takma adım olarak bunu çok kullanıyorum. Ama normal türk kız ismi bana normal isimmiş gibi geliyor. Bence o yüzden de yabancı isim hayranlığı oluşuyor
0 /