confessions

limoncicegi

Standart Üye - Yazar

  1. toplam giri 196
  2. takipçi 25
  3. puan 5094
  4. kazanç 4,0493 TL

gümüşe yatırım yapmak

limoncicegi
Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz bilmiyorum ama yaklaşık 100 liralık gümüş kolye ve yüzüğümü satmak için gümüşçüye götürdüğümde bana 23 lira gibi bi rakam teklif etti yıllar evvel. Gümüşte durum altın gibi değil. Şuan da farklı olduğunu sanmıyorum. Altın en iyisi

oyna kazan

limoncicegi
Eski tadı yok bir ara güzel para kazandırdı. Şimdi bı kupon olayı çıkarmışlar satın alıp oyunlara katilmani bekliyorlar. Hediye bı kuponum vardı bı yarışmaya girmek için kullandım ama yarışma acilmadi kupon da boşa gitti. Böyle birkaç kişiden duydum. Ödemeyi de düzgün yapmiyolarmis. Herkes uckagitci olmuş

erkek çocuğuna konulabilecek güzel isimler

limoncicegi
Çocuklarınıza insanların dalga geçmeyeceği isimler koyun yeter. Küçük yaşlarda çocuklar arasında bu tarz durumlar olabiliyor. Tuhaf buldukları isimlerle dalga geçebiliyor kar ve bu durum çocukta travmalara sebep olabiliyor. Kendi egonuzu tatmin etmek için saçma sapan isimler koymayın lütfen

pandemi

limoncicegi
Bir anda ortaya çıkan ve dünyanin büyük bölümünü etkileyen salgınlara verilen isim. Sonuçları bazen dehşet verici olabiliyor. Çok büyük kitleleri yok edebiliyor. Misal 14. Asırda Asya'da veba salgını 25 milyon kişiyi öldürmüş. 1800 lerde kolera salgınından dünya çapında milyonlarca kişi ölmüş. Tabi zamanla tıbbın ilerlemesiyle pandemik vakalara daha hızlı müdahale edilmesi ve karantina uygulamalariyla kaybedilen kişi sayisi azalmıştır.

erhan naldemirci

limoncicegi
Çocuğun felsefi kitaplar okumasını eleştirirken Allah, din muhabbeti yapıp, arkasından tecavüz lafını edebilen, sözde dindar tek hücrelidir. Öğretim görevlisi değilmiş aşşağılık mahluk. Üniversitede çalışan birisi. Üniversite de İşten çıkarmış zaten. İnşallah hakkında soruşturma açılır cezası verilir.

xiaomi redmi note 8

limoncicegi
Ben de redmi note 7 kullanıyorum birkaç aydır. Hergun yeni bir özellik keşfediyorum. İkinci alan favorilerimden. Ayrıca çift uygulama özelliği ve ekstra uygulama indirmeye gerek bırakmayan sesli görüşmeleri kaydedebilme özellikleri de güzel.

vegasözlük e karakter hesaplama gelse

limoncicegi
100 değilmiydi ya o yine mi arttı. Ben bir süredir girmiyorum. Boşluklarda bu 150 karaktere dahil mi?
Ben üşenmedim saydım :) boşluklar dahil değilse kabaca her satıra minimum 40 küsur karakter düşüyor, boşluklar dahil edilirse de yine kabaca 50 yi buluyor karakter sayısı. Burdan ortalama bir sonuç çıkarabilirsiniz. En az 4 satır yazın garanti olsun ;)

yazarların kullandıkları operatör paketleri

limoncicegi
İnterneti bol fiyatı düşük paketi olan arkadaşlar yazarlarsa çok makbule geçer. Ben de son dönem arayış içerisindeyim. Bide haftalık hediye falan veriliyor her operatorde. Salla kazan çevir kazan falan. Bunlardan da bahsederseniz iyi olur. Mesela internet her hafta veriyor mu.Bana internet lazım da en çok :/

geceye bir mani birak

limoncicegi
Avrupa yakasının Dilber halasindan gelsin sıradaki maniler
Bağa girdim yaprağa
Doyamadım sarmağa
Yarimi almadan,
Girmem gara doprağa
***
Gara gara gazanlar,
Gara yazı yazanlar,
Cennet Yüzü görmesin,
Aramızı bozanlar

Sesiyle okuyunuz dicem ama zaten muhtemelen öyle olacak :d

iranda corona virüsü nedeniyle ölen kişilerin 50 ye ulaşması

limoncicegi
İnsanlar doğaya o kadar çok zarar veriyor ki bazen bu tür salgınlar doğanın kendini insanlara karşı koruma çabasımı diye düşünüyorum. Tabi benimki çok ütopik ve mistik bir düşünce ama kim bilir. Virüs bizim ülkeye girdiyse vay halimize. Bizim aklı selimlerin daha önceki vukuatlarini biliyoruz. Kene salgınında pantolon paçasını çorabina sokmak suretiyle keneden korunulacagini söyleyen bir bakanımız vardı bir ara ve buna benzer hadiseler. Allah sonumuzu hayra çıkarsın.

dünya klasikleri türü kitap sevmeyen insan

limoncicegi
Ortaokulda Sefillerle başlamıştım klasikleri okumaya. Yukarıda da bahsedildiği gibi çok ağır kitaplardan başlamazsaniz sevebilirsiniz aslında. İnsanı çok yormayan okumasi zevkli kitaplar var. Ama ne olursa olsun ufkunuzu geliştirecek birşeyler bulursunuz her kitapta. Arada keyif için değil de birşeyler öğrenmek için de okumak lazım.
ben araştırmayı sevdigim için okuduğum kitapta anlamadığım bir konu olursa arar bulur öğrenirim.Bir de bizim zamanımızda internet yoktu. Bilmediğimiz birşey oldu mu evdeki 22 ciltlik anabritanica ansiklopedisinden bakardık :) şimdi elinizin altinda internet var. Bazı konuları daha kolay arastirip bulabilirsiniz. Kitap okurken kitaba bağlı kalmayın. Bahsi geçen konuları olayları araştırın o vakit zevk alırsınız.

ölü ozanlar derneği

limoncicegi
Bir dönem carpe diem sözünü insanların diline pelesenk etmiş kitap ve filmin adı. Heryerde anı yaşa ibarelerini görmekten bıkkınlık gelmisti. Kitap uyarlaması filmler genelde kitaptaki tadı vermiyor ama bu film özellikle Robin Williams'ın oyunculuğuyla izlettiriyor.yan roller de çok iyiydi tabi.okuyun, izleyin.

24 şubat 2020 sgk nın tasarruf tedbirleri

limoncicegi
Yani diyorlar ki biz ekonomiyi yönetemedik, batırdık, paramız kalmadı, vatandaşı soyalım. Bakanlıklar saçma sapan işlere para harcamayı bıraksın kendilerinden tasarrufa gitsinler. Adamlar lüks araçlara biniyor saçma sapan toplantılarını lüks otellerde yapıyor, 100 kişilik yemeklere milyonlar harcanıyor, sonra dön acısını milletten çıkar. Daha da saymakla bitmez israfları da.İnsanların zekasına hakarettir bu. Devlet insan içindir, insan devlet için değil. Bunu anlamayan siyaset yapmasın.

birini el üstünde tutan insan

limoncicegi
Gönlü güzel insandır. Burada mesele el üstünde tutulan kişi buna layık mı, değer mi. Bazen şımarıp, burnunu havaya dikenler, verilen değeri kaldıramayanlar oluyor. Değer vermek, değer görmek güzeldir ama abartmamak lazım sanırım. Herşey dozunda güzel.
0 /