confessions

mavi kelebek

Standart Üye - Yazar

  1. toplam giri 297
  2. takipçi 11
  3. puan 6234
  4. kazanç 4,9555 TL

niyet

mavi kelebek
Namazın dışındaki bölümündeki son farz niyet etmektir bir namaza niyetle başlamak lazım mesela sabah namazı için niyet ettim Allah rızası için sabah namazının sünnetini kılmaya der namaza öyle başlarız.

vakit

mavi kelebek
Namazın dışındaki bölümündeki 5. Farzı vaktinde kılmaktır her namaz vakti bellidir. Sabah öğle ikindi akşam ve yatsı olarak 5 vakitte kılınabilir.

kadei ahire

mavi kelebek
Namazın içindekiler bölümündeki son farzı kadei ahiret yani secdeden kalktıktan sonra dizlerinin üzerine oturup ettehiyatu duası ve kunut duası okunarak sağa ve sola selam verilerek bitirmek için yapılır.

secde

mavi kelebek
Secde namazın içindekiler bölümündeki 5. Farzıdır. Secde elleri yere koyularak başı iki elin arasına koyulması ile yapılır. O an tamda rabbimizin huzurunda olduğumuzu düşünebilecegimiz bir andır.

rüku

mavi kelebek
Eğilmek anlamına gelen rüku namazın içindekiler bölümündeki 4. Farzıdır namazda Kıraat ten sonra elleri diz kapaklarına koyarak başı öne doğru egmeye denir.

kıraat

mavi kelebek
Kıraat namazın içindekiler bölümünden 3. Olan farzıdır. Kıraat kuranı kerimden bir kaç kısa sure okumaktır.sureleri ezberleyip bu şekilde okumak daha doğrudur.

kıyam

mavi kelebek
Namazın içindekiler bölümündeki 2.farzı kıyımdır. Kıyam namaza başladıktan sonra elleri bağlayıp ayakta durmaya denir. O arada okunan kuran ayetleri içinden okunur.

kelime-i şehadet getirmek

mavi kelebek
Müslümanlığın ilk şartı olan kelimei şehadet şehadet getirilwrwk allahın varlığını ve birliğini efendimiz as onun son peygamberi olduğunu kabul
ettiğimizi dil ile söyleyip kalp ile tasdik etme durumudur. Şehadet getirirken Eşhedüen la ilaheillallah ve Eşhedüen enne muhammeden abduhu ve resüluhu denir. Anlamı ben şehadet ederimki Allahtan başka ilah yoktur ve yine şehadet ederimki Muhammed sav onun kulu ve elçisidir.(bkz:kelimei şehadet ve anlamı)

zehir

mavi kelebek
Başlık bana ait değil
Organizmaya girince kimyasal etkiyle fizyolojik görevleri bozan e miktarına göre canlının ölümüne bile neden olan madde ağı sem.
0 /