confessions

msln22

Altın Üye - Moderatör

  1. toplam giri 7342
  2. takipçi 74
  3. puan 261336
  4. kazanç 2,7393 TL

sokakta çocukların top oynaması

msln22
Erkek çocukların vazgeçilmezi Mahalle arasındaki sokaklarda top oynuyorlar. Bu virüs yüzünden Çoktandır çocukların mahallede top oynama seslerini duymuyorduk. Bugünlerde yine eskisi gibi sokakta erkek çocukların top sesinden geçilmiyor.

kız kardeş

msln22
Benden büyük ağabeylerim ve ablalarım var fakat Benden küçük ne erkek kardeşim var ne de kız kardeşin var. bende Bazıları gibi özeniyorum bazı kişiler onlardan büyük abi ve ablaları olmadıkları için yakınıyorlar.ben de küçük kardeşimin olmadığı için acaba Benden küçük bir kardeşim olsaydı nasıl olurdu Ne kadar Severdim geçrçi kardeş sevgisi birbirinden ayrılmaz ama bence Benden küçük kardeşim olsaydı belki abilerimden ablalarından daha çok sevebilirdim.Neyse Bazı arkadaşlarım var benden yaşça küçük bana abla dediği zaman sanki gerçek kardeşimmiş gibi hissediyorum.

asitli içecekler

msln22
Bildiğimiz gibi Asitli içecekler sağlık açısından baya zararlıdır. fakat zararlı olduğu halde de tüketmekten de kendimize alı koyamıyoruz. Eskiden ben de çok Asitli içecekler içiyordum mide problemi benden çıktığından beri artık hiç içmiyorum desem yeridir. fakat çocukların önüne Geçemiyorum yani çok olmasa da nadiren alıp içiyorlar.

göz rengini değiştirmek

msln22
Göz rengini değiştirmek kalıcı olarak da mümkündür teknoloji gelişmiş ve 20 dakika içinde göz rengini değiştiriyorlar. anlamadığım durum İnsan neden böyle göz rengi değiştirme ihtiyaç duyuyorki. Allah size ne verdiyse onunla yetinin Allah'ın verdiği ile oynamak benim fikrime göre çok yanlış.

türk evlerinde en çok kullanılan eşya

msln22
Türklerin evinde en çok kullanılan eşya 1. Derecede televizyon eğer evde çocuk varsa sabah açılır.Gece yarısına kadar ya da sabaha doğru kapanır. İkinci derece çaydanlık sabah eline alırsın kahvaltı için çay yaparsın. 10 kadar en az 2-3 defa çay yapılır bir misafir de olursa çaydanlık ocağın üstünde kalkmaz. Telefonu ve bilgisayarı da unutmayalım sabah gözümüzü açtığımızda elimizde her işimiz bittiğinde yine elimizde alacağımız akşama kadar düşmeyen eşyalardan biridir.

ertesi güne kalan yemekleri yemeyenler

msln22
Ertesi güne kalan yemeklerin yenilecek bazı yemekler ısıtmadan yenilmelidir. Mesela tavuk eti Bazen fazla yaptığımızda diğer güne kalıyor. Onu çöpe atamıyoruz buzdolabında saklıyoruz ama diğer gün onu yemek istediğimiz zaman ısıtmadan yemek gerekiyor çünkü Tavuk etinde zehirlenme olayı çoktur içindeki protein kaybolur. Onun içinde Tavuk eti bir yemeğin içinde olduğu zaman soğuk yenmelidir.

bir insana en çok yakışan şey

msln22
Öncelikle bir insana en çok yakışan şey Dış görünüşe bakılırsa benim için Öncelikle Güler bir yüz tatlı ikisöz insana çok yakışan şeylerdendir.Fakat bunun dışında insana en çok yakışan şey edep iyilik Vicdan Merhamet Sadakat doğruluk.

başka bir şehirde hayata yeni bir sayfa açmak

msln22
Yaşadığım şehir dışında yeni bir şehirde yeni bir sayfa açmak benim için oldukça zordur. Bir sefer denemiştim oturduğum şehirden Başka bir şehre taşındım Fakat sadece 10 gün dayanabildim yine geri döndüm. eğer Kızım bu sene üniversiteyi kazanırsa uzak bir yere o giderse ben onsuz dayanamayacağı mı biliyorum o Nereye gitse Belki ben de oraya evimi taşıyabilirim ama alışır mıyım alışmaz mıyım Orasını da bilmem.

hataları bulununca sinirlenen insan modeli

msln22
Işte Hata acıdır kimse hatasını kabul etmez biri onların hatasını bulunca sinirlerinirler kendini üste çıkarmaya çalışıyorlar fakat yaptıkları hiç doğru değil.

Bu başlığı Hatırladım Bu başlık FındıkKurdu'nundur:) mesajları silinince başlık tek kalıyor maalesef.

anlık banka hesabınızdaki bakiye ile beraber hayalinizi paylaşır mısınız

msln22
Breavert arkadaşın öğretmen olması kendi hesabındaki söylememiş:)) ama bir ev hanımı olarak ben Kendiminkini söyleyeyim eşinin kuruş parası içinde değil sadece benim kazandığım para birçoğunu harcadım çocuklara şu anda tam olarak 1444 lira var hesabımda.:)) Tabii ki bunun biriktiriyorum belki Allah kısmet ederse kızım üniversiteyi kazanırsa o zamana kadar daha da biriktireceğim. En azından kendi paramı çocuklarıma harcayınca daha da çok mutlu oluyorum.:))

annelerimizin bize söylediği tatlı yalanlar

msln22
Annemin bana söylediği tatlı yalanları hiç hatırlamıyorum Çünkü genellikle her zaman annemden önce kaldığım için herhalde bana tatlı yalanlar söylemiyordu. Okula gittiği zaman hafta sonu bazen kızıma söylüyordum "saat 8'de kaldır beni ders çalışacağım diyordu" sekizde çağırıyorum kalkmıyor 8.30 olunca bakıyorum yine kalkmıyor. Kalk kalk saat 11.00 olmuş diye söylüyorum 11 deyince hemen yataktan fırlıyor.:))annelerin çocukları yataktan çıkarma yöntemleri

kendinize ait sevmediğiniz huylarınız

msln22
İnsan kendi huyunu yanlış olup fark etmesi de güzel bir şeydir Hiç olmazsa yaptığı bir yanlış olduğunun farkına varır. huylu huyundan vazgeçmez Benim de sevmediğim huyum Çok çabuk sinirlenirim. Sinir anında beni sinir edenle konuşsam O zaman ne söylediğimi bile Ben farkında olmuyorum. Bazen gereksiz olduğunu düşünüp pişman oluyorum. Karşı taraftan özür diliyorum. fakat bazen de gerçekten hak ediyorlar. fakat genellikle sinirli olduğum zaman konuşmamayı tercih ediyorum konuşunca hemen patlıyorum ama yine de biraz uzak durunca 5 dakika içinde bir şey söylemezsem artık sinir falan kalmıyor bende. Sevmediğim huyumdur fakat sevdiğim yanı da çok çabuk geçiyor fazla sürmüyor.

çiğ köfte tartışması

msln22
2005-2006 tarihleri arasında çiğ köfte tartışması olmuştu. Şanlıurfa Adıyaman ve Elazığ baya tartışmaları Haberlere medyalara konu olmuştu sonunda Çiğ köftenin güzel yapan Adıyaman çıkmıştı. Elazığ Çiğ köftesini yemedim fakat Şanlıurfa'nın çiğköftesi de çok güzel Sadece adıyaman'la biraz malzeme farkı vardır.

kabak çekirdeği yemek

msln22
Kabak çekirdeği yemesi hoş olduğu kadar birçok faydası da vardır. özellikle Kabak çekirdeği, beyin sağlığı için çok önemlidir. çinko ihtiyacını karşılar hafızayı güçlendirir. iyi bir antioksidan ve magnezyum içerir. Fakat çayla beraber tükettiğimiz zaman besin değerini kaybeder kabak çekirdeği tek başına yemek hem lezzetli hem de sağlıklıdır.
0 /