confessions

msln22

Altın Üye - Moderatör

  1. toplam giri 9039
  2. takipçi 103
  3. puan 344033
  4. kazanç 28,4762 TL

cep telefonuyla fazla konuşmanın beyin üstünde etkisi

msln22
Cep telefonu hayatımıza girdiğinden beri elimizden hiç bırakmıyoruz, günlük yaşantımızda her an her saat her dakika hayatımızdadır ve bize zarar verdiğinin farkında bile değiliz, uzmanlara göre cep telefonu fazla kullanan kişilerde en çok İnsan beynine zarar veriyor, Öncelikle beyin fonksiyonlarını bozarak beyin tembelliğine yol açar. Birçok psikolojik sorunlar ortaya çıkarıyor. "En az sigara kadar zararlıdır" günlük yaşantıda telefon kullanımını ne kadar az kullanırsa o kadar beyni korumuş oluyor.
https://www.usakgundem.com/saglik/telefon-ile-konusmanin-beyin-uzerindeki-etkisi-h5233.html

biber dolmasının kabuğunu ayıklamak

msln22
benim iki küçük çocuğum da yapıyor hem biber dolmasını hem sarma hem de Patlıcan ne olursa olsun Hepsini içini boşaltarak yiyorlar. Bazen ben de diyorum Mademki içini tek yiyorsunuz O zaman sadece içini size pişirelim fakat içini tek verdiğim zaman da yemiyorlar.

elinle ver ayağınla ara

msln22
Bazen insanın ihtiyacı olduğu zaman bir eşyamızı veriyoruz getirmiyorlar getirmediği gibi de gidip aldığınız zaman verdiğin gibi de almıyoruz ya kirli paslı bir şekilde veriyorlar ya da bozuk, İşte insan bu konuda biraz Sorumluluk sahibi olmalıdır. birinden bir şey aldığı zaman aldığı gibi teslim edilmeli.

zamanla sevmek vs ilk görüşte aşk

msln22
Hayatta hiçbir şey imkansız değildir, zamanla olan sevgiye de inanırım, ilk görüşte aşık olmaya da inanıyorum,
1.ilk önce tanıyıp sevmeyebilirsin sonra size karşı duyarlılığı Samimiyeti, Merhametin saygısını görünce zamanda sevmeye başlıyorsun hata o sevgi aşka dönüşür.
2. Tanımadığın biri ilk karşına çıktığı zaman karakterine ve bakışına baktığında ilk görüşte aşık olabilirsiniz. Şimdi de ilk görüşte aşık olduğun insan zamanda Onunda yaşayarak sevgiye dönüşür.
Aman yine de dikkat edin ilk görüşte aşık olup sonra karakterine ve bakışına uygun çıkmayabilir de:)

mesafeli davranmak

msln22
İnsanlar arası ilişkisinden mesafeyi korumak her zaman iyidir. Çünkü fazla ilgi fazla yaklaşım insanı daha da uzaklaştırır.
Yani kendi ailenizden hariç herkese karşı mesafenizi koruyacaksınız Kimin ne olduğu belli değil önce dostça, arkadaşça kardeşçe, yaklaşır sonra sinsi bir şekilde alır bir eline bıçağı sırtına vurmaya başlar.

kendinizi anlatmaktan zorlamak

msln22
Kendi içinde bulduğunuz durum ve fikir ayrılığında haklı olduğunuza yüzde yüz eminsinizdir. Haklı olduğunuzu da yanılma durumunuz sıfırın altındadır, insanların bakış açısı değişiktir.Bakış açınız kesinlikle doğrudur. Ve bunu insanlara kendini anlatmaktan ne kadar kendini zorlarsanız da kişi anlamadığı takdirde sadece kendinizi boşa yoruyorsunuz.

birazcık insaf

msln22
Başkaları için çalışıp çabalarken daha fazla istemesi her zaman onların dediği gibi olması karşı tarafı hiç düşünmeden istekleri arkası gelmemesinden dolayı söylenen bir sözdür. karşı tarafı biraz düşün birazcık kendinizi onların yerine koyun birazcık İnsaf edin.

yabana atmak

msln22
önemli bir şey olduğuna rağmen insanlar hiç önem vermeden konu ile ilgilenmediği için görmezlikten geliyor diyelim. Bazı insanlarda konu önemli Olsa olmasa Alışık durumları vardır, hiçbir konuyu dikkate almazlar göz ardı ediyorlar.

öykünme

msln22
Metinlerde sıkça karşımıza çıkan anlatım biçimlerinden biridir. başkalarını taklit etmek ve onların yolunu izlemeye öykünme denir.
Kişi başkalarının fikirlerini sürekli benimser, Kendine ait fikirleri ve benliği yoktur.

üslup

msln22
Dili kullanma şekline üslup denir. Seçilen kelimeler, kelimelere yüklenen anlamlar, anlatımın sade veya abartılı bir şekilde olması, cümle düzeni, cümlelerin uzunluğu ve kısalığı her biri üslubu belirleyen öğelerdir.
Basit bir konuşmayı bile doğru bir üslup seçerek anlatmak o konuşmayı daha anlamlı ve etkileyici kılar. günlük hayatta da dikkat etmemiz gereken noktalardan biridir.

insanlardan nefret etmek

msln22
Ben hayatımda insanlara kırılıyorum, darılıyorum, sinirleniyorum, Belki arada sırada nefret edecek duruma da geliyorum,fakat hiçbir zaman o nefreti ileri noktaya götüremedim, Benim yapım bu dur.
insanlardan nefret edemiyorum, Keşke Benim de kötü bildiğim insanların kötülüğünü gördükten sonra nefret edip o nefretim üstünde durabilseydim, sonradan onlara karşı yumuşamaSaydım ve nefretimi bir kenara atmasaydım, bu yapım bana öyle bir zarar veriyor ki herkes benim yumuşak yanından faydalanıyor, defalarca zarar gördüğüm insanlardan nefret edip Bir daha yüzüne bakmayacağım dediğim bir daha ölse dahi bir damla su ağızlarına vermeyeceğim dediğim insanların yardıma ihtiyacı olursa ilk koşan yine ben oluyorum.

geldi mi giden gitti mi gelmeyen

msln22
Her şey bir noktaya kadar gidip gelebilir. fakat sağlık ve huzur bozulunca geri gelmesi çok zor oluyor.
belki Onları dahi yine geri kazanabiliriz, Fakat şu bir gerçek Eğer gençliğimiz elimizden giderse bunu geri getirmek hiç de mümkün değil,
onun için en çok başkalarının isteğine göre başkalarının bizi yün vermesine üzmesine yıpranmasına ezmesine izin vermemek gerekiyor.
gençliğimizin kıymetini bilelim. Gençliğimizi boş işler için da harcamayalım çünkü Gençlik gitti mi bir daha geri gelmez.

saç renginin büyüdükçe değişmesi

msln22
Özellikle Sarışın olan çocuklar 5-6 yaşa kadar saçları sarı sonradan ya kahverengi ya da kumral bir rengi dönüşüyor. Benim de çocuklarımın doğduğu zaman 4 yaşa kadar saçları sapsarı sonradan yavaş yavaş Kahverengi ve kestane kumral oldu. ama benim büyük kızımın doğduğu zaman Sarı sonra kahverengi Şimdi de siyah renge dönüşmüş yani saç rengi 3 defa değişmiş oldu:)

doğanın intikamı

msln22
Çünkü doğayı kendi haline bırakmıyorlar, tükürerek çöp atarak temizlemeyerek doğaya zarar veriyorlar. İlk başlarda koronavirüs geldiği zaman, Birçok yerde hava kirliliği %30 azalmıştı yani Bu da demek oluyor ki doğayı biz kirletiyoruz bir zarar veriyoruz işte bazen zarar verdiğin şeye Hasret kalıyorsun. En büyük İntikamı da bu olsa gerek.
0 /