confessions

msln22

Altın Üye - Moderatör

  1. toplam giri 9865
  2. takipçi 142
  3. puan 423171
  4. kazanç 8,3839 TL

benzer başlıklar duyurusu

msln22
Aynı başlık açma konusunda kısa bir hatırlatma; açtığınız başlıkları araştırarak açınız, kelime yerlerini değiştirerek veya farklı şekilde yazarak aynı başlığı açıyorsunuz, farkındaysanız açtığınız aynı başlık mesajları daha önce açılan başlığa taşınıyor. Aynı başlık açtığınız için başlığınız kaldırılıyor aynı açılan başlıktan Puan kazanamıyorsunuz. Sadece yorumunuzdan aldığınız puan size kalıyor. başlık kaldırdığında aldığınız puanlar hesabınızdan düşüyor böyle sürekli devam ederseniz de bu bir bantlanma sebebidir bilginize!
Saygılar ve bol kazançlar.

İftar yaptıktan sonra oluşan şiddetli baş ağrısı

msln22
Her zaman olmasada ara sıra da Ramazan ayında İftardan sonra şiddetli baş ağrısı bende de oluyor. Öyle şiddetli oluyor ki ağrı kesici falan hiç ağrısını kesmiyor.. Bazı insanlar uzun süre aç kaldığı zaman açlığa pek fazla dayanamıyor, kan şekerinin değeri çok düştüğü için baş ağrısı oluyor. Başka bir sebebi de Midede gastrit ve ülser olduğu kişilerde de oruç tuttukları zaman İftardan sonra baş ağrısı oluyor.

vega sözlükte jurnallemek

msln22
Vega sözlükte jurnallemek, entrylerin şikayet bölümüdür. herhangi kurallara aykırı veya küfür içerikli rahatsız edici kopya içerik gibi entryler, veya sitede daha önce açılan başlıkları yeniden açıldığı zaman, bazı duyarlı üyelerin yönetime yardımcı olmak amacıyla o entryleri ve başlıkları gerekçe göstererek ve jurnalayarak şikayet ederler.

Ayrıca vega sözlükte bazen birkaç üye bu konuda duyarlı olup yönetime yardımcı da oluyor, buradan ilgisinden dolayı kendilerine teşekkür ederim.☺

su akar yolunu bulur

msln22
Su aktığı zaman kimse suya yol vermezse de su kendi yolunu kendi çizer ve kendisi bulur. Bir insanı öyledir. herhangi bir konuda bilgi sahibi olmasa bile kendi çabasıyla araştırma yaparak çalışarak, çabalayarak, sabrederek, Bütün zorlukları göz önünde bulundurup zorluklara göğüs gererek, kendi yolunu bulur.

atasözlerinin önemi

msln22
Atalarımızın bir çok önemli veya önemsiz sözleri sadece birkaç kelimeyi sığdırarak çıkaran sözlerden oluşur.
Her atasözünün içinde barındıran birçok anlam vardır ve herkes kendine göre anlamı yorumlar. Bazen uzunca söz söylemediklerimiz için sadece atasözleriyle tamamlamaya da çalışıyoruz.

aperatif atıştırmalıklar

msln22
Aperatif atıştırmalıklar açlığa iyi geliyor. tok tutuyor, açlığı bastırıyor, fakat sağlıksızdır. Hem böyle atıştırmallıklar aç karnına yediğin zaman iştahı da kapatıyor. Tabii ki yine de vazgeçemiyoruz yani.

iç güveysi iç ağrısı

msln22
İç güveysi genellikle erkekler evlendiğinde kaynana ile kayınbaba ile oturduğu zaman içgüveysi denir... 2 taraf da eve üstünde rahat etmez ev halkı ne kadar onları el üstünde tutsalar da pek rahat değiller. Hep misafir gibiler. Hayallerinde hep kendi evlerine çıkmak vardır.

ünlülerin bebeklerinin hep sarışın olması

msln22
Aslında ünlülerle alakalı bir durum değil. son yıllarda anne baba sarışın olmasa sadece ünlülerin değil birçok bebek sarışın olarak Dünyaya Geliyor. fakat sonra değişiyorlar. Tabii ki değişmeyen Çocuklar da vardır. mutlaka ailelerden Sarışın olan vardır yani gerektiğinde olduğu için bebekler sarışın oluyor. Genetiğinde sarışın olmayan olsa bile Allah'ın bir mucizesidir. Sorgulamamak gerekir.

amerikan mutfak

msln22
Amerika Mutfağı görünümü hoştur. fakat mutfak arasında duvarın olmaması insan hiç rahat edemiyor. Özellikle son dönemlerde 2 + 1 konutlarda tercih edilir. Ancak yalnız yaşayan bireyler için güzeldir.

hepimiz çocuktuk

msln22
"Bir an yaşımı sıfırladım bu gece
Ve döndüm o çocukluk yıllarıma Bizde bir bebektik
Çocuktuk Koşuşturduk boş sokaklarda
Şimdilerde sokaklar kötülüklere mesken olmuş
Nedensiz anlaşılmadık bir kargaşa
Çocuk seslerinin yerini almış bir uğultu
O neşe yok, şakrak yok kaldırımlarda
Onlar mı mutlu biz mi mutluyduk çözemediğim
Biz özgürdük, onlar gelişmişliğe tutsak oldular
Lastik toplarımız vardı, Sapanlarımız vardı, Ve kendi imalatımız telden arabalar Oyun bizdik Biz oynardık mutluyduk Döndü çarklar O çarkların arasında kaybolduk Çocuk bu tabi ki oynayacaklar Yine oynuyor çocuk Yine koşuşturuyorlar Bir fark var ki arada bariz
Şimdiki oyuncaklar konuşuyorlar Hatırlıyorum
Yamalıydı pantolonumuz hırkamız
Çoğu zaman delinirdi yırtılırdı ayakkabımız
Şemsiyemiz yok ıslanırdı sırtımız Üşüsek de içimiz sımsıcaktı, mutluyduk Kedilerimiz vardı pamuk gibi post Köpeklerimiz vardı nice dosttan dost
Ay'ımız vardı Yıldızlarımız vardı karanlıklarda
Şimdi hepsi kayboldu şehrin ışıklarında
Anamızın acı sözü şerbetti Babamızın fiskesinde gül bitti Bayramları iple çeker beklerdik Ah birde çocuk kalabilseydik Bizde bir çocuktuk yokluk içinde
Bizde bir çocuktuk, ama mutluyduk"

mustafa bertanın çocukluğumuzu anlatan çok güzel bir şiirinden alıntı.

açlıkla baş edememek

msln22
Açlıkla baş edememek hem alışkanlık haline geldiği için insan aç kalınca dayanamıyor. Bir de insanın bünyesine bağlıdır. Bazı insanlar açlığa hiç dayanamıyor. aç kalınca hemen şekeri düşüyor.
Bu konuda ben de açlıkla hiç baş edemiyorum Acıktığımda Saat kaç olursa olsun hiç fark etmez mutlaka bir şeyler yemem gerekiyor yemezsen başım ağrıyor.:)

göğüs kafesini sıkıştıran sözler

msln22
Her insanın göğüs kafesini sıkıştıran sözler vardır. Bazen insanlar için o kadar fedakarlık yaptığın zaman bunun farkında olduğu halde söze söze gelince istemiyordun yapmasaydın dedikleridir. Artık bu sözlerden sonra insan onlara karşı sabretmeyi değil onları yaptıklarını görmezden gelmeyi tercih eder.
0 /