confessions

nslhnynn

Gümüş Üye - Yazar

  1. toplam giri 6336
  2. takipçi 81
  3. puan 147032
  4. kazanç 36,8776 TL

eleştirmek

msln22
Eleştirmek insan birbirini eleştirdiği zaman ya da eleştirmeye çalıştığı zaman Öncelikle bir kendine bakmalıdır acaba eleştirdiğim bir şey bende de var mıdır yok mudur diye önce kendini eleştirmelidir. Çünkü insan kendini eleştirmeden önce birini eleştirmek Pek doğru bir sonuca varamaz.

hayatta öğrendiğin en can alıcı şey

blacklady
Küçükken meslek konusunda çok gözü yükseklerdeydim. Ama para veya şöhret için değil. Ülkeme bir katkım olsun milletime faydam olsun istiyordum. Ama istediğim mesleklerin çok ama çok zorla olunacak birşey olduğunu öğrendim. Ve birde ülkem için tozpembe hayallerimin asla olunamayacak birşey olduğunu öğrendim. Yani imkansızı istiyormuşum. Artık öyle hayallerim yok....

yaşadığınız en kötü anı

evo
İngilizce dersinde harfleri kodlarken t harfini kodlamam gerekiyordu ,tango yerine tanga diye kodlamıştım , sınıfta önce büyük bir kahkaha ardından büyük bir sessizlik ,bittiğim andır , her hatırladığımda yerin dibindeyim .

sabah erken kalkmanın faydaları

cicikus
Erken kalktığınızda gün size kalır. Çünkü öğlene kadar uyuyunca günün yarısını bitiriyorsunuz neredeyse. 12de uyansa bir insan anca hazırlansa kahvaltı yapsa falan saat 1i bulsa öğleni geçti.. Ama yok ben erken uyanamıyorum uyansam da geri yatıyorum diyorsanız erken kalkın. Kahvaltı yapın. Sonra öğlen gibi biraz uyuyun toparlanın. Sonra tekrar güne devam edin. Belki bu işe yarayabilir. Ama kahvaltıdan hemen sonra uyumayın. Biraz hareket edin evin içerisinde, biraz sindirin yediklerinizi. Daha sonra biraz uyuyun.

fotoğraf çekmek için makyaj yapmak

msln22
Genellikle fotoğraf çekmek için yani kızlar makyaj yaparlar. Fotoğrafta güzel görünmek için Aslında bana göre gereksiz bir şey zaten fotoğraf çektiğin zaman doğal olarak çektiğin daha güzel olur. tabii ki de bu onların tercihidir kimsenin tercihi ne diyecek sözümüz yok.:)

gecenin sessizliği

cicikus
Gecenin sessizliği insanı hüzne doğru iter bence. Geceleri daha yalnız hissederiz, daha çok duygusala bağlarız bence. Gecenin sessizliği insanı alır götürür uzaklara.. O an dalarız düşüncelere, düşünceler bizi daha çok boğar. Ben öyleyim en azından. Gece olunca o sessizlikte vicdanımın dırdırını dinliyorum. Sessizliği bozan tek şey o oluyor.

mutfaksız ev

msln22
Mutfaksız ev hiç çekilmez Hatta evlerde mutfak küçük olduğundan dolayı bile şikayetçiyiz. bir de ev mutfaksız olursa o evde yaşanılmaz. Çünkü genellikle her şey mutfaktan çıkar yemek içmek ne varsa mutfaktadır. Onun için her evde bir mutfak lazım.

dolarla mı maaş alıyorsun

asdqwqas
Malesef dolarla maaş alamıyoruz alsak refah içinde rahat rahat yaşayabiliriz . Türkiye dışa bağımlı bir ülke olduğu için yurtdışından getirttiği her ürünü dolar bazında alıyor ve buda aldığı her ürünün zamlanmasına ve ekonominin gün geçtikçe daha kötüleşmesine neden oluyor. Bakan eğitimsiz okumamış insanı avutur anca.

okullardaki çeteler

keyfkahyasi
Okullarda yaşanan zorbalıklar şu an mebin başlıca konusu olmalı bence. Okul zilini değiştirmek yerine keşke biraz içerideki problemlere baksalar. OKullar sorundan geçilmiyor ancak bunlara iyi çözümler getiremiyoruz maalesef.

Bu durum başlıca eğitim problemlerinden.

eminebulut

evc
anlamıyorum kadınlar güçsüz diyemi böyle hiç mi açıman yok be adam kızının önünde senin gibiler acı çekerek öldürülmeli

ev işi yapan erkek

ebyu
Evet bu benim eşim oluyor. 😄 ütü ve yemeğe dokundurmam ama gerisine hep yardımcı olur. Hamileyim şimdi de çok yardımcı oluyor cam bile sildik beraber, çok eğlenceli oluyor. :)

hayata tutunma amacınız

cicikus
Annem. Annem de giderse diyelim hani öyle oldu allah korusun, o zaman öbür tarafta cehennemlik olmamak için intihar etmicem ama hiçbir anlamı olmayacak yaşamanın. Müzikle en azından devam ederim gittiği yere kadar. Ama hayat inanılmaz anlamsız.

gözleme keyfi

diamond
Hamuru açmasi biraz zahmetli ama peynirlisini çok severim bende güzel yaparım ama Şu siralar pek yapmıyorum corona geçerse bir gün gözleme yapmayı düşünüyorum tabi olmessem .😊

kazanca bakma

aradai
ben uzun bir süre bakmadım nedense hiç ilgimi çekmedi daha sonra profil resmimi değiştirmek için profilime girdiğimde gözüme çarptı , sık sık kontrol etme durumum yok çünkü bu sözlük için önceliğim para değil.

beğeni de 30 saniye kuralı

mahallenizin soytarisi
Anlıyorum yönetim de dolandırılmanın önüne geçmeye çalışıyor millet birbirini beğenip absürt şekilde ilerlemesin olaylar diye lakin bir problem var eğer böyle yapılırsa kimse arkadaşını davet etmez ki daha adam akıllı paylaşım beğenemiyorken, topluluğun büyümesi için bence daha doğrudan bir yol bulmak gerek çünkü yönetim kadar ben de istiyorum girdiğimde 1000 aktif yazar görmeyi, insanların düşüncesini almayı okumayı veya düşüncelerimi daha kalabalık bir güruha ulaştırmayı. Elbette onların da bildiği bir şey vardır illaki lakin daha doğrudan bir çözüm bulmak gerekmiş gibi geliyor bana sevgili yönetim.

ayakları üzerinde durmaya çalışan kadın

gulmek farz oldu
En güzel kadındır. Annem gibi mesela babam bizi birakip gittiğinde 21 yaşında 3 aylık ben ile tek başına kalmış. Evlenmemiş birdaha. Ama kendimi bildim bileli hep birden fazla işte çalıştı. Ve beni yetiştirdi. Ayaklarımın üstünde durmayı ondan öğrendim. Şimdi sira bende. 30 yaşımda her şeye yeniden başlarken onun sayesinde ayaklarımın üzerindeyim. Evet ilerisi bazen korkutucu ama sizi öyle bir kadın yetiştirirse korkunuz gelip geçicidir.

yaşama sevinci

medre
"belli bir amaca yönelmiş olmaksızın salt yaşama karşı gösterilen, yaşıyor olmaktan duyulan coşkusal hoşnutluk."

Yaşama sevinci, sözlükte her ne kadar böyle açıklanmış olsa da pek alakası yok gibi bence. İnsandan uzak ama hayatın tam içinde olan görünmez bir şey. Onu bulunca hep mutlu olabilir insan ama insan ne kadar kör olursa o derece ulaşamaz ona. Yaşama sevinci bizim içimizde ama biz onun içinde bütünleşemiyoruz onunla. Ve yaşamımızı da kaybediyoruz sonunda.

iyi bir anne olmak

papatya
sadece kendi isteklerini ve kararlarını çocuklarına dikte etmeyen, onların fikirlerine ve alışkanlıklarına saygı gösteren, onları doğru yola yönlendirip kararı ona bırakan kimsedir.

Hatalarını söyleyince kabullenmeyen insan

msln22
Hatasını kabul etmeyen İnsanlarla uğraşmak çok zor. Çünkü siz ne söylersen sadece kendi yaptığı doğurur bilir. istediğin kadar anlat hiçbir şey anlamaz. Hata sonra da suçlu duruma. Siz düşersiniz insan hata yaptığı zaman biraz hatasını görmek ve kabullenmekle gerekir.

gömülü diş

atyaka99
Gömülü dişi dişlerini gelişimini tamamlamasına rağmen genellikle azı dişlerinin veya köpek dişi olarak tabir edilen dişlerin tam olarak dışarı çıkmamasıdır. Öyle ki bazen bu dişler hiç çıkmayarak çene kemiğinin içinde kalabilirler. Bu durumda bu dişler kulak ağrısı, lenf bezi şişmesine sebep olabilir. Öte yandan kısmi olarak çıkanlarda temizlenmesi zor olduğundan burada kalan artıklar enfeksiyonlara diş eti şişmelerine sebebp olabilir. Gömülü dişler eğer kısmi ise bunlar telle düzeltme yoluna gidilebilir veya çekilebilir. Ancak tamamıyle gömülü olanlar ve kısmi olarak diş hekimi tarafından çekilemeyecek derecede olanlar Çene cerrahları tarafından operasyonla alınmaktadır. Bu çok zahmetli bir süreçtir. Ağız içinde her gömülü dişte diş eti çene kemiğine kadar açılmakta daha sonra diş çekilerek diş eti kapatılmaktadır.

ideal koca adayı özellikleri

atyaka99
Bu soru kendi cevabını veriyor ideal olan iki varlık birbiri ile uyum içinde olması zaten tabiatındandır. Burada ideallerden kasıt ne olduğuna bir bakmak lazım. Kimi zaman zenginlik, yakışıklılık kadınlar için ideal erkek olarak tanımlansa da bazı kadınlar bunun yanına saygılı, romantik, centilmen gibi özellikleri de ekleyerek çıtayı yükseltiyor. Bir köyde dar bir çevrede yaşayan bir kadınlar, metropol de son mada hayat tarzı yaşayan kadın arasında ideallek kavramı çok görecelidir. Bu sebeple davul bile dengi dengine çalar deyiminden hareketle elma ile armudu birbiri ile kıyaslamak doğru değil. Herkesi kendi potasında değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum. Bana göre ideal erkek ve kadın karşılıklı empati, saygı, sevgi duygularına sahip, belli bir noktaya kadar ekonomik olarak özgür, hayattan zevk almasını ve karşıdakini mutlu etmeyi mutluluk sayandır.

organik bebe bisküvileri

angell
Her anne ve baba çocuğunun sağlıklı bir şekilde beslenmesini ister ve ek gıdaya geçiş döneminde ise Bebe bisküvileri annelerin vazgeçilmezi olur.
içerisine az bir miktar da pekmez veya keçiboynuzu özü karıştırılarak hazırlanır. Eğer bir alerjik sorunu yok ise kullanılabilir.Bisküvi kullanırken de en doğal olanından ve organik olanından kullanmak isterler.İçersindeki maddeler tamamen organik olup bebeğin gelişimine katkı sağlar.Elbette güvenilir markalardan tedarik edilmelidir.

hazımsızlık

angell
Hazımsızlık sıkça görülen bir durumdur ve kişiyi çok huzursuz eder.Sağlıksız beslenme,yemekleri iyice çiğnemeden yutma ve gazlı içecekler bir de fazla yemek yemekten kaynaklanır.Kişide şişkinlik meydana gelir ve rahat bir şekilde Nefes alamaz.En çok da haddinden fazla yemek yendiği zaman ortaya çıkar.
http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/saglik/siskinlik-hazimsizlik-nedir-siskinlik-neden-olur-siskinlige-ne-iyi-gelir-41389516

insan her yaşın acemisidir

angell
İnsan;her yeni yaşında usta olmadan bir diğerine geçiş yapar.
Daha diğer yaşının etkisinde iken yeni bir yaş ona farklı sorumluluklar yükler... her yaşını olması gerektiği gibi değil de tıpkı acemi bir şoförün araba kullanması gibi geçirir.

babaların ağzına yapışmış laflar

esnoktm
lise döneminde okulum uzaktı. kişisel araçla 30-40 dk mesafede. devamsızlığın özürlü sayılması için veli gelip dilekçe vermek zorundaydı. 4 yıl sürekli sürekli duyduğum o yegane söz
"devamsızlık yapma"


misal;
ben:
babam:
ben:
babam:
ben:

babam : devamsızlık yapma.

düğün yapmadan evlenmek

eggsy
iki tarafta bu konuda hem fikirse neden olmasın. hem düğün parası, hemde düğüne harcanan zaman ve emek cebinizde kalmış olur. daha sonra da bunların hepsini çok daha iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

insanların yalan tavırları

fdd72
Bu gibi oyunculuğu istesem de beceremem yapanları takdir ediyorum gerçekten müthiş bir oyunculuk yapıyorlar ve kariyerleri için iyi adımlar atıyorlar . Vicdanları nasıl rahat anlamıyorum ama ben birine sırf menfaatim olsun diye yalandan gülümseyeme öyle menfaate ben napabilirim ki gerçek olmak en güzeli .

gösterdiğin saygıyı görmemek

fdd72
Tabi ki de sırf saygı almak için kimse saygı göstermez üzerine bir görev olarak gördüğü için insanlar birbiriyle saygılıdır ama şu da var ki verdiğimiz saygının dönütü olarak saygısızlık yapmak ve yaptığımıza pişman etmekte insanı o kişide soğumaya yeter.