confessions

ynssny

Standart Üye - Çaylak

  1. toplam giri 12
  2. takipçi 1
  3. puan 385
  4. kazanç 0,3060 TL

bağışıklık sistemini güçlendirmek için yapılması gerekenler

ynssny
Yediğimiz besinlerle alınan tüm besin öğelerinin belli emilim oranları vardır. Bu emilim oranlarını, o besin öğesine olan ihtiyaç, posalı beslenmek, karışık beslenmek, hareket etmek gibi birçok faktör etkiler. Egzersiz yapmak aldığımız besinlerdeki besin öğelerinden daha fazla faydalanmak adına çok önemlidir. Ağır spor yapmak vücudu birçok mekanizmasını etkileyerek bağışıklık sistemine zarar verebilir. Bu nedenle orta düzeyde düzenli aktivite yapmak besinlerin doğru emilmesini sağlar, dolayısıyla bağışıklık sistemini olumlu etkiler. Yüzme, yürüyüş ya da bisiklet sürmek gibi aktivitelerden haftada 4 kez 30 dakika yapmak vücudun bağışıklığını güçlendirir.

çay içmek

ynssny
Çay sadece biz sıradan insanların bir tutkusu ya da zayıf noktası değil; Türk edebiyatının ünlü yazar ve şairleri de eserlerine ince belli çay bardaklarının izini bırakıp kalpleri “çay çay” diye çarpanlarda demlik demlik çay yapma isteği uyandırıyorlar.

burçlara inaniyormusunuz

ynssny
insan merkezli degerlendirirsek astrolojiye inanalarca dunya galaksinin merkezidir dogal olarak.ama hic bi nedensellik bagi kuramazlar, genelde abi ayin hareketleri bile fizyolojimizi etkiliyo derler basit bi nedensellik bagi kurmak gerisini de kendin getir iste demek adina.e be kardesim ay bedenimi etkiliyo da, kasim ayinda sevincli bi haberle hayatimin degisecegini nasil belir liyo? ya da balik burcu isem duygusal ve sanatci olacagimi? onu anlatabilen yok, ampirik bir sey midir, gozlememe mi dayalidir. insan+yildiz inceledik kontrol ve deney gruplarimizi bulduk, gorduk ki dogru diyene diyecegim bisi yok.
ama oyle de bisi yok be abi, paso goge bakan insan ordan beni nasi gorur?

unutulmaz şarkı sözleri

ynssny
Nerde kendini bilmez çocuklar
Bir sabah öylece çekip gittiler
Çınladı alkışlar kör sokaklarda
Yankısı kime kaldı

Deniz koydum adını
Kederi bende kaldı
Uzak köyler kurdum birbirine
Denizine aldandım

Acının surlarında ateşler yaktık
Vuruldu şehirler soluksuz kaldık
Kendine çekildi bütün zamanlar
Gölgeler orda kaldı

Deniz koydum adını
Kederi bende kaldı
Uzak köyler kurdum birbirine
Denizine aldandım

yabancı dil öğrenmek

ynssny
Yabancı dil öğrenirken beynin ne kadar yorulduğunu, hatta başınıza ağrılar girdiğini bilirsiniz. İngilizce öğrenirken de bu durumun sizleri ne kadar zorladığını tahmin edebiliyorum. İnsan beyni öyle karmaşık bir yapıya ve karmaşık bellek sistemine sahiptir ki, İngilizce öğrenirken beynin tüm imkanlarından faydalanmayı gerektirir.

İnsan beyni, düzgün bir aksan ile konuşabilmek için işlemsel belleğe, akıcı bir şekilde İngilizce konuşmayı sağlayan 10 bin kelimeyi hafızada tutabilmek için ise bildirimsel belleğe ihtiyaç duyar. Zor iş değil mi? İşte tüm bu eziyetin sonunda bir yandan İngilizce öğrenirken, farkında bile olmadan bunama başta olmak üzere birçok zihinsel hastalık riskini en aza indirmiş oluyorsunuz.

corona etkisiyle istanbulda barajlarda suyun azalması

ynssny
Yaz ve sonbaharın ortalamanın altında yağış alması İstanbul'daki barajlarda su seviyesini yüzde 38,79'a düşürdü. Mevcut rakamlara göre günlük 2 milyon 643 bin metreküp su tüketen İstanbul'un yaklaşık 100 günlük suyu kaldı. Altı aylık süreçte yağışların olmaması halinde kontrollü su kesintileri yaşanabilir.

beş çocuklu adam iki çocuklu yengesini kaçırdı

ynssny
Çarpık ilişkilerin gösterildiği diziler, her geçen gün artıyor ve aile yapımız dinamitleniyor. Ahlaksızlığın had safhaya çıktığı bazı televizyon dizileri, ne yazık ki çocuklarımız için büyük bir tehlike arz ediyor. Henüz hayatı yeni yeni tanımaya çalışan çocuklar, pek çok sahneleri yasak olması gereken bu dizileri izleyerek, kendi öz değerlerinden kopuk bir şekilde büyüyor. Fuhuş, çarpık ilişkiler gibi ahlaksızlıkları sık sık veren bu dizi ve programlar taptaze beyinleri zehirliyor.

Sanat adı altında televizyonlarda yayınlanan dizilerdeki ilişkiler, toplumun ahlak anlayışını zedeliyor ve aile kurumunu dinamitliyor. Televizyonlarda yayınlanan dizi ve programlarda ahlaksızlık ve şiddet her geçen gün toplumsal yapıyı bozacak boyutlara ulaşıyor.

yazarların karantina süreci

ynssny
Kitap okumak evde vakit geçirirken yapabileceğiniz en klasik aktivitelerden biri. Eğer iş ve sosyal hayatınızın yoğunluğundan eskisi kadar kitap okuyamadıysanız, bu süreci geride kaldığınız romanları okuyarak geçirebilirsiniz. Kafanızı dağıtmak için eğlenceli konusu olan ve akıcı romanlara yönelebilirsiniz.

kitap okuyor muyum

ynssny
Günlük yaşamın stresli karmaşasından biraz kurtulmak için her birey kendine en uygun hobiyi belirler. Bu hobiler içinde sizlere en verimli ve en çok faydası dokunacak olanın kitap okumak olduğunu söylesek! İnsan doğduğu zaman sıfır bilgi ile dünyaya gelir. Zamanla etrafında olup bitenle bir şeyler öğrenmeye başlar

Yapılan istatistiklere göre kitap okuyan toplumların diğer toplumlara nazaran gelişmişlik ve kültür seviyeleri oldukça yüksektir.

Olaylara bakış açıları ve müdahaleleri her zaman daha iyi durumdadır. Ve tabi; kitap okumak insan ruhuna en iyi gelen ilaçtır.

telefon ekranınızda bulunan resim

ynssny
Rakı sofrasında susulmaz arkadaş,
Hıçkıra hıçkıra ağlayacaksın..
Arınacaksın gururundan, paşa gibi.
Şerefe ulan diyeceksin Şerefsiz Dünyaya inat
şerefimize,
Kırar gibi tokuşturup kadehleri,
Gırtlağınla seviştireceksin meyleri..
Gömeceksin kendini şişelerin dibine, ölür gibi
içeceksin! Öleceksin arkadaş..
Oturtacaksın karşına geçmişini,
Güle güle küfür edeceksin...
Unutacaksın, unutur gibi içeceksin !
İçiyorsan Rakıyı öve öve,

Söve söve kusacaksın ne varsa içinde..

duygularima esir oluyorum seni görünce

ynssny
Her zaman duygularımızın sesini dinlemek doğru olmayabilir çünkü kişi hayatını duygularla yönetiyorsa öfkesinin hâkim olduğu bir konuda çok kolay bir şekilde başkalarını kırabilir ya da sevinci hakim olduğunda sonradan kendisine zarar verecek kararların peşinden gidebilir. Yani duygularımız bazen bizi yanlış kararlar almamıza teşvik edebilir. Fakat hep mantık çerçevesi içinde yaşamamız bizi duygusallıktan da uzaklaştırabilir.

çav bella

ynssny
Ulusal Faşist Parti'nin kurucusu ve lideri olan İtalya'nın eski başkanı Mussolini, o dönem şiddeti arttırıyor, komünist gruplarla savaşıyor ve halk üzerinde büyük bir baskı kuruyordu.Kısa sürede ise anarşistleri, komünistleri, sosyalistleri ve diğer anti-faşist grupları bünyesinde toplamış olan İtalyan partizanlarının resmi marşı haline geldi.