yurtdışında üniversite okumak

arslansevval
yurtdışında üniversite okumak çok güzel özelikle de alınan eğitimler daha iyi ben de bu fırsatı yakalayanlardanım ve imkanı olanlara da tavsiye ederim. ben mimarlık alanında mastır yaptım bu şekilde ve üniversiteyi okuduktan sonra da iş imkanı bulmak da kolay.
nedenburadayim
maalesef öyle bir eğitim sistemine döndükü ülke üniversite eğitimlerinde bile yurtdışından medet umarolduk, zaten üniversite sıralamaları bize herşeyi söylüyor.
korucugamze
Bir çok problemleri var . Dilini bilmiyosun ve ne yapacaksın orda hiç bilmiyosun . Ama kendine güvenirsen her şeyi başarırsın . Tabiki güzel yanlarıda vardır. Değişik yerler görmek gibi.
evvalim
imkanım olsa ben de yurt dışında okumayı çok isterim eğitiminin verimliliğinin yanı sıra farklı kültür ve insanlarla tanışma fırsatını elde etmek çok güzel. yüksek lisansımı yurt dışında tamamlamak isterim.
chingene
Aslında Türkiye benim için yurtdışı sayıldığı için yurtdışında okuyorum sayılır. Kendi ülkemdeki eğitim sistemi Türkiye'nin durumundan daha kötü, o yüzden memnunum şuan durumdan ama bununla yetinmeyip, gelişmiş ülkelere yüksek lisans, doktora eğitimi için gitmeyi planlıyorum tabii
fikir61
Hiç sevmiyorum yırtdışından okul okumayı medeniyet bizde imkan olarak sorunlarımız, evet. Fakat önemli olan memleketin olmak. Fayda sağlamak.
mell
Keşke böyle bir firsatım.olsaydı. kesinlikle hayat bana daha farklı bir yol çizerdi. Belki şu an bir makale yazıyor olacak ve kariyerime kariyer katacaktım. Burada bizim imkanlarımız çok kısıtlı. Almak istediğimiz eğitimler bile pahali iken ben nasıl kariyer düşünebilirim?
esrasmsk
Yurtdışında 5 ay okudum dersler cidden daha kolaydı fakat hocalar işi aşırı zorlaştırıyor ayrıca bazen çoğu şeyi anlamıyosun yabancı olduğu için ayrıca sürekli sunum ödevi, araştırma ödevi verip bütün dersi size anlattırıyorlar. Sınavlarda çok rahat kitap ve telefonlara bakabiliyorsunuz.
catnoir
gerçekten istediğim bir şey hatta birkaç ay önce kafama bu meseleyi takmıştım. Ancak maddiyat açısından çoğu genç isteyip yapamıyor.
kronos
Yapılabilirse muhteşem olabilecek bir olay. Hem yepyeni bir kültürü tanıyorsun, dil öğreniyorsun hem başka bir coğrafyayı görüyorsun. İmkanı olan yapsın çünkü her şeyden önce maddiyatla ilgili bir olay.